Testování talentovaného žactva

O prvním dubnovém víkendu se uskutečnilo tradiční jarní testování talentovaného žactva východočeské oblasti.
Z našeho oddílu byli na testování vybráni Vladimír Janeba, Martin Křivda a Tomáš Křivda.

Po závodě ve Vysokém Chvojně jeli žáci do hradecké tělocvičny. Do 16 hodin bylo volno a potom začalo testování. Testovalo se v těchto disciplínách : shyby, sedy-lehy 1 min., skok přes lavičku 1 min., skok daleký z místa, předklánění pod lavičku. Žáci či žákyně byli rozděleni podle kategorií. V 18 hodin jsme šli na večeři do místní restaurace, k večeři jsme měli kuřecí plátek s broskví, k tomu hranolky, kofolu a jako zákusek bombičku. Jídlo bylo vynikající. Potom jsme měli v tělocvičně debatu na téma trénink, soustředění a rozebírali jsme postupy jednotlivých žákovských tratí sobotního závodu. Ve 22 hodin byla večerka.
Druhý den byl v 7:45 budíček. Nasnídali jsme se a sbalili si všechny věci, abychom o půl deváté mohli opustit tělocvičnu a jít na Biřičku, kde se běžel kros. Trenéři nám vzali věci autem a my šli pěšky (dobrá rozcvička před krosem). Z Biřičky na start krosu to ještě bylo asi 1km. H14C běželi 5km a ostatní kategorie jen 3km. Hned jak jsme přišli, tak jsme se rozcvičili, oběhli si zkušební kolečko a startovalo se. Start, mezičasy a cíl se měřil pomocí sportidentu. Po doběhu se čip vyčetl a odcházelo se zpět na Biřičku, kde testování skončilo.