Soustředění východočeského žákovského družstva

Na sobotní závod východočeského poháru navázalo úvodní setkání žákovského družstva východočeské oblasti. Soustředění v Hradci Králové bylo zaměřeno na testy fyzické připravenosti.

Za účasti čtyř zástupců choceňského oddílu (Tomáš a Martin Křivdovi, Vláďa Janeba a Láďa Semrád) absolvovala čtyřicítka žáků sobotní testy v tělocvičně (leh-sedy, přitahování, skok z místa, přskoky, ...) a v neděli lesní kros na 3 resp. 5km.

Komentář k víkendu od Martina Křivdy:

Po 2. kole Východočeského poháru na Biřičce se žactvo přesunulo do tělocvičny v Hradci Králové, kde se v 16 hodin se začalo testovat. Byli jsme rozděleni na kategorie: H12, H14, D12, D14. V tělocvičně byly umístěny různé stanoviště: přeskok přes lavičku v časovém limitu 1 minuta, leh-sed v časovém limitu 1 minuta, kluci: shyby na kruzích dívky: výdrž ve shybu, skok daleký z místa, hloubka předklonu ve stoji na lavičce.
Večer se šlo na večeři, kde jsme se přejedli výbornými řízky a mandlovými prasátky. Po večeři jsme šli na procházku do Tesca a pak jsme si ještě stihli zahrát v tělocvičně fotbálek.
V neděli dopoledne byl ve stejném lese jako sobotní závod, asi 1 km za rybníkem Biřička, na programu kros. Na kilometrovém trase absolvovali starší žáci 5 kol, ostatní běželi kola tři. Po vyčtení čipu a návratu zpět na Biřičku bylo soustředění ukončeno.