Malá cena Velké Verandy oslavila dvacáté narozeniny

Již po dvacáté přivítala Velká Veranda běžce na „své“ Malé ceně.
Každoročně první prosincovou neděli si na lesním krosu u Chocně porovnají svou výkonnost závodníci z řad atletů, orientačních běžců, ale i z řad široké veřejnosti.

Malí i velcí měří svoje síly na trati s velkým převýšením o délce 4300m. Zakladatelé tohoto běhu – Jirka a Pavel Švadlenovi se před dvaceti lety inspirovali Velkou Kunratickou a z malé interní akce pro pár běžců – kamarádů se stal postupem času poměrně velký závod, který láká rok od roku stále více závodníků. O tom svědčí také statistické údaje závodu. V prvním ročníku vyběhlo na start 17 běžců, v tom letošním, dvacátém, jich byl rekordní počet – 321. Všech dvacet ročníků absolvovali 3 běžci.
Na trať vybíhají jak ti, kteří pravidelně trénují, tak ale i ti, kteří mají rádi pohyb a jdou se v adventním čase proběhnout „jen tak pro radost“. O tom, že je závod pro všechny, svědčí i věkové rozpětí závodníků. Nejmladší závodnicí letošního ročníku byla šestiletá Veronika Krummerová z pořádajícího oddílu, nejstarším účastníkem pak dvaasedmdesátiletý Jindřich Bielčik z Lichkova, který letos běžel již po osmé.
Prostor závodu se již v průběhu soboty měnil pod rukami choceňských o-běžců, kteří zde od rána stavěli zázemí pro závodníky. Startovní koridory, dobře značená trať, cílový doběh na podium, občerstvení, šatny pro závodníky, přehledné výsledky ze všech předchozích ročníků, aktuální pořadí dobíhajících, výborný spíkr a v neposlední řadě skvělé webové stránky – to vše patří ke standardům tohoto závodu.
Letošní ročník se běžel za oblačného počasí s teplotami kolem bodu mrazu. V ženách opět triumfovala nestárnoucí Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové, která za sebou zanechala pardubickou Martu Fenclovou a Kateřinou Matrasovou z SK OB Chrast. V mužích to chvíli vypadalo, že padne traťový rekord, který od roku 2000 drží Petr Losman z OK99 Hradec Králové. Výborně běžící Jan Procházka za Inov8 teamu rozběhl závod skvěle, ale nakonec za traťovým rekordem zaostal o 7 sekund. Atlet z Nového Města na Moravě Petr Vitner doběhl na druhém místě a třetí skončil Petr Losman z OK99 Hradec Králové.
Z oddílu K.O.B. Choceň se nejvíce dařilo Tomáši Křivdovi, který v žácích doběhl na druhém místě. V mužích nad 60 let Jirka Švadlena dosáhl také na stříbrnou pozici. Dle času byl však ze všech choceňských o-běžců nejrychlejší Martin Křivda, který si zaběhl svůj osobní rekord. V kategorii dorostenců to však na medailové umístění nestačilo.
Pořadatelé děkují městu Choceň za finanční podporu i Technickým službám Choceň za pomoc s materiálním vybavením. Velké poděkování patří také sponzorům závodu, mezi které patří Lesy ČR, Starmon, Internet Unet, LPhard Choceň, Chládek a Tintěra Pardubice a Internet Neptun. Další poděkování patří společnostem, které věnovaly ceny pro nejlepší běžce i ceny do tomboly. Mezi ně patří Pivovar Primátor Náchod, Skimen 2 Sport Choceň, Choceňská mlékárna, pekařství Karel Lifka, drogerie Mira Choceň, Cyklo servis František Sisr, Labeta Dřenice, Repro-tisk Pavel Strnad Pardubice a Lesy ČR – Lesní správa Choceň.
Pořadatelé již v současné době mohou pozvat všechny, kteří mají rádi běhání v přírodě, na 21. ročník Malé ceny Velké Verandy, která se bude konat v neděli 1. prosince 2013.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top