Závody v Odolově

9.kolem pokračoval v sobotu 28.května Východočeský pohár v Odolově u Malých Svatoňovic. Pořadatelé z Náchoda připravili centrum na louce vedle obce a v lese klasickou trať na mapě Švédský vrch. Za velmi teplého a slunečného počasí byly tratě fyzicky náročné, protože v terénu se střídaly kopce s hlubokými údolími. Většinou dobře průběžný les občas narušil hustník, k využití se nabízelo dost cest a k orientaci přispělo i velké množství bunkrů.

Většina oddílové elity odjela na závody do Černé vody, ale naše malá výprava se snažila. Štěpánka Shánělová (D16C) a Ondra Pešek (H21C) ve svých kategoriích vyhráli, stejně tak Lenka Chaloupková v D35D. Premiérové umístění na stupních vítězů získali Standa Marhold (H12D) a Kuba Šimek (H14D), když byli shodně třetí. Své první závody absolvovali Jeník a Matěj Jiroutovi.