VČ pohár na Dobrošově

V sobotu pokračoval Východočeský pohár 9. kolem, posledním před prázdninovou přestávkou. Závody za pořadatelství Startu Náchod měly centrum u turistické chaty na Dobrošově nad Náchodem, kde bylo dobré zázemí, počasí také pěkné a navíc nádherné výhledy do kraje.

Běželo se na mapě Dobrošov 1:10000 velmi dobré kvality, terén kopcovitý, tratě výborné, fyzicky náročné.
Naše zastoupení bylo už hodně prázdninové, chybělo hlavně z různých důvodů žactvo, takže jsme z tohoto závodu odešli bez bodu do soutěže žákovských družstev. Na stupně vítězů dosáhla pouze Lenka Křivdová, která s přehledem vyhrála D35C. V kategorii H21C překvapil 4. místem Pavel Švadlena. Další 4. místa přidali Lenka Chaloupková v D35D a Míša Švadlena v HDR (3 vteřiny za 3. místem). Páté místo obsadila v D35C Ivana Švadlenová. Smůlu měla Verča Chaloupková v D10C, která jednou velkou chybou přišla nejen o dobré umístění v závodě, ale také o první místo ve VČ pohru žactva jaro 2008. Ostatní bojovali s tratěmi dle svých možností a někteří se opět nepoučili z článku o prvním závodě v odkazech a byli disk (J.Švadlena a R.Půlpán).
Nyní v dvouměsíční letní pauze nás čekají vícedenní závody a hlavně mistrovství světa v OB v Olomouci, kdy po 17 letech přivítáme na našem území nejlepší světové orientační běžce, které můžeme sledovat přímo v areálech jednotlivých závodů nebo v televizi v přímých přenosech a budeme fandit hlavně našim reprezentatům, aby také nějaké medaile zůstaly doma.