Krátká trať a oblastní mistrovství ve sprintu

Oddíl z Rychnova nad Kněžnou pořádal v sobotu 18.dubna dvoje závody. Dopoledne jsme běželi krátkou trať na Hradisku (mapa Hradisko) na nakloněné rovině s různými porosty a podrosty, v části s členitějším svahem s balvany a v části s pozůstatky těžby. Po celý den nás provázel ledový vítr, před kterým nás na louce na shromaždišti chránil stan. Nejlepším závodníkem byl Míša (H14C) na 2.místě, Lenka K. (D35C) doběhla čtvrtá a Vojta šestý v H21A.
Odpoledne jsme se přesunuli do Rychnova nad Kněžnou, kde se běželo oblastní mistrovství ve sprintu s centrem na nádvoří zámku. Zde jsme nemohli postavit stan, a tak před větrem nebylo úniku. Tratě vedly historickým centrem a starší zástavbou v okolí náměstí, vilovou zástavbou, sídlištěm i zámeckým parkem. Mistrem oblasti se stal Martin K. v H20C, první byla i Lenka K. v D35C. Míša v H14C doběhl druhý a Martin G. v H55C třetí. V H21A skončil Láďa na 5.místě (Vojta 12., Pavel Š. 13.). Roman J. vyhrál v H45D, Adélka získala v D12D bramborovou medaili.