Skvělé výsledky na Českém poháru v Kladkách

Hned prvními závody v podzimní části sezóny orientačního běhu byly závody počítané do Českého poháru. Závody se uskutečnily v Kladkách a jednalo se o sobotní klasickou a nedělní krátkou trať. A závody to byly pro choceňské barvy velmi úspěšné.

Číst dál...

Republikové závody v pískovcích

Místem konání dvou závodů Českého poháru, žebříčku A a žebříčku B-Čechy byly lesy kolem Selské rokle severozápadně od Doks.

Číst dál...

Závody v Radvanci

O víkendu 8.-9. září 2018 pořádal klub OK Jiskra Nový Bor dva závody žebříčku A a žebříčku B- západ v Radvanci u Nového Boru. Čekal nás kopcovitý, členitý terén s množstvím pískovcových skal, kamenů a dalších detailů. Za náš klub se na start postavilo 9 závodníků. O mapy se postarali Jaroslav Lamač, Aleš Hejna, Jan Potštejnský, Roman Horký a Jan Picek.

Číst dál...

Áčkový víkend v Brdech

O prvním májovém víkendu oddíl orientačního běhu SK Praga hostil dva závody Žebříčku A a Žebříčku B-Čechy Západ v Brdech. Oba dny účastníky provázelo krásné jarní teplé počasí. Brdská vrchovina nabídla různorodý terén s kamenitými pasážemi, zbytky po dávné těžební činnosti, hůře průstupnými hustníky, ale nechyběl ani "letecký" les. Za choceňský klub se na start postavilo 21 běžců a běžkyň, když pro naše mladé polské závodníky se jednalo o nominační závody na Mistrovství Evropy dorostu.

Číst dál...

Sprint v Jičíně

V neděli 15.dubna pokračoval závodní víkend sprintem zařazeným do žebříčku A v kulisách města Jičína. Závod pořádal místní oddíl v historické části města s náměstím, se zámkem s nádvořími, na hradbách s parky, ale i v areálu nemocnice nebo školy se sportovišti. Došlo i na umělé překážky.

Číst dál...

ŽA Pustá Polom

Žebříček A pokračoval druhý zářijový víkend u obce Pustá Polom. Na poslední áčkový dvojzávod se sjelo přibližně tisíc závodníků včetně šestnácti borců z Chocně.

Číst dál...

O víkendu to opět cinkalo!

Tento víkend se uskutečnily další dva závody celostátních žebříčků - Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Čechy v brdských lesích u obce Řitka. Zároveň se ještě naposled bojovalo o postupová místa na JWOC a EYOC. Téměř šestnáct stovek závodníků měřilo své síly v kopocovitém terénu s členitou vegetací a místy skalními pasážemi.

Číst dál...

"Áčka" na Paprsku

První letošní „áčkový“ víkend měli na starost borci z klubu Severka Šumperk, kteří zvolili centrum na chatě Paprsek v blízkosti Starého Města. Sobotní klasická trať i nedělní krátká trať v horských svazích Králického Sněžníku důkladně prověřila závodníky jak po mapové, tak i fyzické stránce. Les plný kupek, vysokého borůvčí v kombinaci s vysokým převýšením výrazně ubíral síly, a tak se ukázalo ukázalo kdo se poctivě věnoval zimní přípravě.

Číst dál...

Český pohár v Hraběticích

Závody žebříčku A a B-Čechy se uskutečnily 10.-11.9. v Hraběticích v Jizerských horách. Pořadatelé z Tatranu Jablonec nad Nisou připravili centrum na sjezdovkách ve Ski areálu Severák nedaleko rozhledny Slovanka. Běželo se za velkého tepla v podhorském kopcovitém terénu s různou průběžností, v lese bylo mnoho kamenů i skal a vysoké borůvčí.

Číst dál...

Český pohár, ŽA, ŽB v Kytlicích

V sobotu a v neděli pokračovaly závody celostátních soutěží Žebříčku A a Žebříčku B-Čechy v okolí Kytlic v Lužických horách.
Velice pěkný, ale obtížný, terén byl využit již na Mistrovství světa veteránů v roce 1998. Oba závody pořádal oddíl OK Jiskra Nový Bor, který zvolil centrum závodu na fotbalovém hřišti v Kytlicích. Tratě vedly členitým terénem s pískovcovými skalkami. Terén byl podmáčený s hustou sítí komunikací a obzvláště v prostoru nedělního middlu převládaly světle zelené hustníky se sníženou viditelností.

Číst dál...

Mistrovství Evropy spojené s celostátním žebříčkem v Jeseníkách

Poslední květnový víkend byl svátkem orientačního běhu. V náročných lesích v Jeseníkách vrcholilo Mistrovství Evropy a zároveň probíhal celostátní žebříček, který byl především pro dorostenecké kategorie důležitým dvojzávodem pro nominaci na letošní Mistrovství Evropy v dorostu, které se poběží začátkem července ve východní části Polska.

Číst dál...

Český pohár v Trutnově

Český pohár, INOV-8 CUP žebříček A a žebříček B-Čechy 2016 byly zahájeny dvěma závody v Trutnově - Horním Starém městě. Za vynikající závodní víkend můžeme poděkovat pořadatelům ze Slavie Hradec Králové a Lokomotivy Trutnov, kteří připravili pěkné prostorné shromažďiště s dostatkem občerstvení, ale především dobrou mapu a parádní tratě, vybraní závodníci v mužské a dámské elitě navíc běželi s GPS a jejich počínání na trati bylo možné sledovat on-line přenosem.

Číst dál...

Tom a Míša výborní na ŽA, ŽB v Maršových Chodech

V sobotu a v neděli 5. - 6. 9. 2015 pokračovaly závody celostátní soutěže žebříčku A a žebříčku B-Čechy v okolí Částkova v západních Čechách. Běhalo se v členitém, místy kamenitém terénu s různě průběžnými porosty. Oba závody pořádal oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně, který zvolil centrum závodu na louce v Maršových Chodech. Sobotní klasická trať zaujala dvěma starty. Mistrovské kategorie startovaly z pódia přímo ze shromaždiště před zraky mnoha bouřlivě povzbuzujících diváků.

Číst dál...

Áčka nedaleko od Třebíče

Dalšími dvěma závody pokračoval český pohár a žebříček A. Organizátoři z Třebíče umístili centrum závodů na louku na severním okraji obce Štěměchy.

Číst dál...

Áčka na Šumavě

Náročné šumavské terény a tratě z pera reprezentantů Procházky a Šedivého - tak to byla lákadla, která přivábila na třináct stovek závodníků do Rynoltic u Sušice, kde pokračoval Český pohár, žebříček A a žebříček B - Čechy.

Číst dál...

Český pohár na Vysočině

Dvanáctka choceňských o-běžců vyrazila o víkendu 7. - 8. června do Odrance nedaleko Nového Města na Moravě, kde se konal žebříček A. V sobotu byla na řadě tradičně klasická trať. Na mapě Kopeček 822 postavili pořadatelé obtížné tratě. Počet kontrol byl ve většině kategorií nízký (delší postupy), tak jak má na klasice být a místo voleb postupů rozhodovaly spíše dohledávky. Ty byly poměrně dost náročné, na některých se dalo ztratit dobrých pár minut, běh navíc komplikovala velmi těžká podložka.

Číst dál...

Áčka u Turnova

O víkendu 17. a 18. května proběhlo druhé a třetí kolo žebříčku A. Místem závodu byl lesní komplex severně od obce Rokytá u Mnichova Hradiště. V tomto prostoru dosud žádné OB závody nebyly a v budoucnu nebudou, protože zde vznikne rozsáhlá obora. Sobotní klasická trať byla zkouškou vytrvalosti a psychické odolnosti závodníků - náročné tratě v kopcovitém terénu v kombinaci s celodenním deštěm smáčejícím už tak kluzké svahy hlubokých údolí z tohoto závodu vytvořily pořádnou klasiku, na kterou se bude vzpomínat.

Číst dál...

Žebříček A na západě Čech

O víkendu 15. - 16. června bylo na pořadu 5. a 6. kolo žebříčku A a žebříčku B - Čechy. Pořadatelé z klubu OK Lokomotiva Plzeň umístili centrum závodů na prostornou louku západně od obce Mezholezy, která se nachází 40 km západo-západo-jižně od Plzně. Terén je tvořen sedmi vrcholy s nadmořskou výškou 500 až 610 m.n.m. uspořádanými do tvaru podkovy a obklopujícími vnitřní rovinatou část. V celém prostoru se nacházejí balvany, kamenná pole a menší skalní útvary, v rovinatější části jsou hustníky se sítí vodotečí, po vydatných deštích řádně naplněných.

Číst dál...

První áčkové Žebříčky

První dvojzavodzávod žebříčku A se konal v krásných Kramolínských terénech nedaleko jaderné elektrárny Dukovany. Užili jsme si atraktivních panenských orientačních prostorů. Hostitelé z oddílu Žabovřesky a zejména stavitelé tratí připravili důkladné seznámení se závodním prostorem. Nejprve na řadu přišla na sobotní klasika, jejíž start byl u rozhledny Babylon. Přesto nás tratě provedly v první části především čistým rovinatým lesem. V závěru klasiky bylo možno zahlédnout vodní hladinu přehrady Dalešice, ke které se skláněly strmé svahy s občasnými kamennými útvary.

Číst dál...

Žebříček A v Jeseníkách

O víkendu 8. - 9. září pokračovaly závody celostátních soutěží Žebříčku A a Žebříčku B-Morava v Nové Vsi u Rýmařova. Jako centrum závodu pořadatelé z Magnus Orienteering zvolili lyžařský areál SKP Olomouc. V sobotu se běžela klasická trať na mapě "U Škaredé jedle" v měřítku 1:15 000. Velice pěkné tratě postavili Štěpán Hrobař a Roman Zbranek.