Český pohár v Hraběticích

Závody žebříčku A a B-Čechy se uskutečnily 10.-11.9. v Hraběticích v Jizerských horách. Pořadatelé z Tatranu Jablonec nad Nisou připravili centrum na sjezdovkách ve Ski areálu Severák nedaleko rozhledny Slovanka. Běželo se za velkého tepla v podhorském kopcovitém terénu s různou průběžností, v lese bylo mnoho kamenů i skal a vysoké borůvčí.

Sobotní klasika na mapě Pepikáč byla náročná, směrné časy byly dost překročeny (Láďa v H20A 90 minut, vítěz H21A 110 minut). V ŽA zaběhl dobře Láďa na 4.místě v H20A, Míša skončil 10. v H16A a Ondra 12. v H21A. V ŽB Čechy zvítězili Verča v D18B a Jirka v H70B, Štěpánka obsadila 2.místo v D16B.

Nedělní krátkou trať připravili pořadatelé u rozhledny Slovanka na mapě s názvem Slovanka hrrrr. V ŽA běžel nejlépe Tom na 2.místě v H18A a Míša vylepšil své umístění na 6. v H16A. V ŽB Čechy Jirka opět zvítězil v H70B, Štěpánka s Verčou byly druhé D16B a D18B.