Žebříček A v Jeseníkách

O víkendu 8. - 9. září pokračovaly závody celostátních soutěží Žebříčku A a Žebříčku B-Morava v Nové Vsi u Rýmařova. Jako centrum závodu pořadatelé z Magnus Orienteering zvolili lyžařský areál SKP Olomouc. V sobotu se běžela klasická trať na mapě "U Škaredé jedle" v měřítku 1:15 000. Velice pěkné tratě postavili Štěpán Hrobař a Roman Zbranek. Tratě vedly v horském, místy hodně podmáčeném, smrkovém lese, ve kterém bylo bohužel dost vysoké trávy. V neděli byla na programu krátká trať, která se běžela na mapě "Štěrkovec" v měřítku 1:10 000. Tratě byly těžké, kontroly hodně schované a chyby se dělaly snadno.
Z choceňského oddílu se na závody vypravila 4-členná posádka. Na klasice se starší dorostenec Martin Křivda (H18A) umístil na 18. místě, Pavel Švadlena v H35B na místě pátém a Standa Chaloupka (H40B) skončil na 18. příčce. Ondra Pešek ze zdravotních důvodů závod nedokončil. V neděli na krátké trati Martin (H18A) byl 24. Pavel (H21A) skončil na pěkném 28. místě, Ondra ve stejné kategorii na místě 39. Standa v H40B na 17. místě.