Český pohár štafet a sprint

První zářijovou sobotu se v podkrkonoší konaly dva závody. Dopoledne se běžely štafety pořádáné SK Studenec. Centrum závodu bylo na louce nedaleko Horek u Staré Paky.

Terén byl značne kopcovitý a zarostlý, závodní prostor nebyl moc velký. V mužské kategorii vyhrálo SHK před ZBM a PGP, choceňská štafeta ve složení Ondra Pešek, Michal Pátek a Pavel Švadlena se umístila na 43. místě.
Odpoledne se všichni závodníci přesunuli do Vrchlabí, kde byl na programu sprint. Tratě závodníky zavedly nejprve do příměstského lesíka, který byl poměrně zarostlý, poté následovala pasáž ve městě a zámeckém parku, závěrečná část vedla po městě. Z choceňských závodníku se nejlépe umístil Pavel Švadlena, který obsadil v kategorii H21A 23. místo. Ondra Pešek skončil 46. V kategorii H21B obsadil Michal Pátek 30. místo a Milan Macháček byl 45.
Tento víkend vyráží skupina choceňáků na poslední letošní dvojzávod žebříčku A. V sobotu se běží klasika na Šajtavě a v neděli middle na Barchovinách.