Áčka na Šumavě

Náročné šumavské terény a tratě z pera reprezentantů Procházky a Šedivého - tak to byla lákadla, která přivábila na třináct stovek závodníků do Rynoltic u Sušice, kde pokračoval Český pohár, žebříček A a žebříček B - Čechy.
V závodním prostoru sobotní krátké tratě se nacházel skalnatý hřbet, jenž umožnil postavit fyzicky náročné a orientačně zajímavé tratě. S jejich nástrahami se z choceňských orienťáků nejlépe vypořádal Míša, který zvítězil ve straších žácích a Pavel, jenž skončil druhý v H21B. Ostatní podali spíše průměrné výkony: Janička 25. v D16A, Káťa 15. v D16B, Verča 34. v D18A, Láďa 22. v H18A, Martin 16. v H20A, Ondra 28. v H21A, Honza 31. v H21B, Petr 27. v H55B, Iva 11. a Lenka Ch. 15. v D40B.
Nedělní klasická trať prověřila závodníky jak po fyzické stránce (Martin, který si na trati zdřímnul, by mohl vyprávět), tak po stránce mapařské - tratě nabídly mnoho zajímavých voleb postupů. Závodníci se museli vypořádat s velice náročnou podložkou - spousta kamení a místy velice podmáčený terén. Klasická trať více svědčila zejména naší mládeži - Tomáš obsadil dělené první místo v mladším dorostu, Láďa skončil sedmý ve starším dorostu, Janička 13. v D16A, Káťa 16. v D16B, Verča 27. v D18A. Ondra se zase jednou vešel do elity a doběhl si pro 29. příčku. Ve veteránech uspěl Pavel pátým místem v H40B, Lenka Ch. 10. v D40B a Iva v téže kategorii patnáctá.
Místní kateringové stánky nezajišťovaly pouze přísun občerstvení, ale také příjemně překvapily improvizovaným promítáním zápasu české hokejové reprezentace s Kanadou na MS v hokeji - děkujeme.