MČR družstev

Po nedlouhé regeneraci v domácích postelích jsme vstali do druhého dne mistrovského víkendu, tentokrát družstev. Předpověď počasí na neděli 8. 10. 2017 se nijak nelišila od té sobotní – déšť, chladno, a tak jsme posbírali doma mikiny, bundy, sněhule, čepice a rukavice a vyrazili vstříc louce u Moravského Karlova.

Číst dál...

MČR štafet

V sobotu 7.10 jsme se vypravili do Moravského Karlova nedaleko Králík. Závody pořádal Klub vytrvalostních sportů Šumperk. Běželo se v horském terénu, les byl převážně jehličnatý, občas podmáčený, s různou průběžností a nepravidelnou síťí komunikací všech typů. A ani zima a trocha deště nám náladu nezkazily a s odhodláním jsme vyrazili za hlasitého povzbuzování do lesa.

Číst dál...

MČR na klasice

Mistrovství ČR na klasické trati se konalo 23. a 24.9. na severních svazích Jizerských hor. Velké centrum se vším potřebným postavili pořadatelé z OK Chrastava na louce u Raspenavy, jediné co se nepovedlo, bylo počasí.

Číst dál...

Mistrovství České republiky na krátké trati v Lipnici nad Sázavou

Dějištěm letošního šampionátu na krátké trati byl lesní prostor severně od Lipnice nad Sázavou.

Číst dál...

Choceňský dorost pátý na Špilberku

Zahajovací disciplínou brněnského víkendového sprinterského Mistrovství České republiky byly sobotní smíšené štafety, které se běžely v pevnosti Špilberk a prudkých svazích okolního lesoparku. Na náročných tratích, a to jak orientačně tak i fyzicky, bojovala o vylepšení loňského 9. místa z Uherského Brodu i choceňská mládež a vedla se velmi dobře.

Číst dál...

Mistrovství ČR ve sprintu

První květnový víkend proběhlo v Brně Mistrovsví ČR ve sprintových disciplínách orientačního běhu. Po sobotním závodě sprintových štafet se v neděli bojovalo o mistrovské tituly v jednotlivcích. Zlatá medaile v kategorii starších dorostenců se dostala opět  (již potřetí) do rukou Tomáše Křivdy, choceňského orientačního běžce. Skvělým 5. místem zazářila v kategorii starších dorostenek i Jana Semrádová a Láďa Semrád si ve velmi silné konkurenci mezi juniory doběhl pro krásné 8. místo.

Číst dál...

Zlato a brambora z MČR v nočním OB

Na Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu vybojoval pro choceňské barvy Tomáš Křivda zlatou medaili, Michal Švadlena dovezl sice nepopulární, ale vynikající "bramboru" za 4. místo a Jana Semrádová završila choceňské úspěchy perfektním sedmým místem.

Číst dál...

MČR štafet a klubů

Za chladného a deštivého počasí (jak jinak) pořádal oddíl OK Jiskra Nový Bor Mistrovství a Veteraniádu ČR ve štafetách a družstvech, což je velmi prestižní klubové klání. Ve dnech 8.a 9.října se závodníci sjeli do obce Dolní Prysk u Nového Boru, aby okusili zdejší kopcovitý a velmi členitý terén s velkým množstvím pískovcových skal, kamenů a kamenných polí v lese s různou průběžností. Po předchozích deštích se na některých místech objevily i výživné bažiny.

Číst dál...

MČR klasika

Lesní prostory západně od Pusté Rybné se staly dějištěm Mistrovství České republiky na klasické trati v orientačním běhu 2016. Pořadatelství bylo po 11 letech svěřeno pardubické Lokomotivě. Po technické stránce není pořadatelům co vytknout, otazník se vznáší nad vhodností dotyčného terénu pro nejdůležitější závod roku. I když stavitel tratí využil všechny možnosti monokulturního lesa, mnoho voleb postupů tratě nenabízely, zejména v sobotu se vše chodilo rovně.

Číst dál...

MČR na krátké

Poslední červnový víkend se jelo do jižních Čech do obce Hojná Voda (na JZ od Nových Hradů) na Mistrovství ČR na krátké trati, pořádal sportovní klub Praga. Sobotní semifinále se běželo na mapě zvláštního názvu 1034 metry vysoká za velkého vedra v podhorském lese s velkým převýšením, ve smíšeném lese s různou průběžností a s množstvím skalek a srázů.

Číst dál...

Zlato z MČR ve sprintu

Tomáš Křivda opět zazářil na Mistrovství ČR a odváží si zlatou medaili z nejkratší disciplíny orientačního běhu – sprintu.
Druhý květnový víkend proběhly pod taktovkou Slovanu Luhačovice dva mistrovské závody ve sprintových disciplínách. V sobotu se v centru Uherského Brodu konalo Mistrovství ČR v individuálním sprintu, v neděli se bojovalo o medaile ve smíšených čtyřčlenných štafetách. Na startu nechyběli ani závodníci z Klubu orientačního běhu Choceň.

Číst dál...

Stříbro z nočního mistrovství republiky

Tradičně prvním mistrovským závodem o-sezóny bývá MČR v nočním orientačním běhu stejně tomu bylo i letos. Pořadatelé z OK Doksy umístili centrum závodů na jižní okraj Doks, co nejblíže závodnímu prostoru, který se rozprostíral odsud až k obci Bezděz. Terén byl z větší části velmi rychlý a rovinatý s drobnými pískovcovými srázky a teréními detaily, delší tratě zavedly závodníky do členitější části s údolími, skalkami a podmáčenou podložkou.

Číst dál...

Klubové soutěže na jihu Moravy

Vrcholem sezóny 2015 a zároveň posledním celostátním závodem v orientačním běhu letošního roku byly dvě Mistrovství České republiky – v sobotu souboje ve štafetách, v neděli závody sedmičlenných družstev. Obojí o druhém říjnovém víkendu ve vracovských lesích na jihu Moravy. Orientační běh, jindy ryze individuální sport, se o tomto víkendu stal zápolením klubovým. V tyto dny se ještě více projevila oddílová soudržnost a atmosféra těchto dvou mistrovských závodů byla jako každoročně vynikající. Klubové oblečení, úprava vizáže do oddílových barev a velké povzbuzování, tak to jsou vždy důležité a nedílné součásti těchto závodů.

Číst dál...

Zlatá klasika pro Tomáše Křivdu

V náročném horském terénu se v okolí Skřítku v Jeseníkách konalo Mistrovství České republiky na klasické trati a Tomáši Křivdovi, choceňskému orientačnímu běžci, přineslo opět zlato.

Číst dál...

Zlato a bronz z Mistrovství ČR na krátké trati míří do Chocně

Choceňští orientační běžci vybojovali předposlední červnový víkend dvě medaile – zlato a titul mistra ČR získal Tomáš Křivda, bronz Ladislav Semrád. 

Číst dál...

Tom Křivda mistrem ČR ve sprintu (z pohledu diváka)

Jeden z vrcholů OB sezony si chocenští závodníci nemohli nechat ujít. Mistrovství ČR ve sprintu a sprintových štafetách se konalo 23. a 24.května ve Valašském Meziříčí. Pořadatelé ze šumperského ASU připravili tratě v městské zástavbě v historickém centru města s podloubím a průchody, v okolí zámku, v sídlišti a parcích.

Číst dál...

Titul Mistra České republiky pro Tomáše Křivdu

Na Mistrovství ČR ve sprintu ve Valašském Meziříčí získal choceňský orientační běžec Tomáš Křivda zlatou medaili, Ladislav Semrád skončil pátý. 

Číst dál...

Stříbrná medaile z nočního Mistrovství ČR

Stříbrná medaile pro Tomáše Křivdu z Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu. 

Číst dál...

Mistrovství ČR štafet a klubů 11. a 12. 10. 2014 - Starý Plzenec

Každoroční setkání orientačních běžců, na kterém se porovnává kolektivní výkonnost, letos zajišťoval KOS Slavia VŠ Plzeň. O velký zájem orientačních běžců z celé republiky se zasloužila nejen zvolená lokalita ale i dlouhodobě avizovaná příznivá předpověď počasí. Za krásného podzimního babího léta a ranních podzimních mlh se zúčastnilo skoro 500 tříčlenných štafet a kolem 250 družstev. Mezi těmi, kdo obrazně dobýval svahy hradu Radyně, byli i dorostenky a dorostenci našeho klubu. A podali statečný výkon.

Číst dál...

Mistrovství a Veteraniáda České republiky na klasické trati

K vrcholu sezóny orientačních běžců patří bezpochyby Mistrovství a Veteraniáda Českérepubliky v orientačním běhu na klasické trati. Letos tento dvoudenní závod uspořádala TJ Jiskra Nový Bor v hezkých terénech nedaleko Stráže pod Ralskem, které byly dříve využívány jako vojenský prostor a také k těžbě uranu. A i když dle kalendáře vládne v přírodě již podzim, na víkend se navrátilo babí léto, a především v neděli bylo překrásné, téměř letní počasí.

Číst dál...

Back to Top