Mistrovství NOB a štafety

V sobotu 26. dubna připravil oddíl z Olomouce Mistrovství ČR a Veteraniádu ČR v nočním orientačním běhu. Běželo se na mapě Daskabát v měřítku 1:10 000. Terén byl mírně členitý s hustou sítí komunikací, porostově velmi různorodý, místy s řadou terénních detailů. Startovat se začalo v 21:30, ale někteří závodníci v elitních kategoriích (Ondra Pešek) se do lesa dostali až ve čtvrt na jednu. V nočním lese prosvíceném skoro 400 čelovkami se nejlépe dařilo Tomáši Křivdovi, který v H16 doběhl na vynikajícím 3.místě. Láďa Semrád (H18) skončil 7., Honza Sháněl 9. a Martin Křivda 15.(oba H20). V kategorii D16 se na 21.místě umístila Jana Semrádová před 25. Verčou Chaloupkovou. Petr Janeba byl v H50 čtrnáctý a Ondra Pešek v H21 závod nedokončil.

Den poté, tedy 27. dubna, jsme se přesunuli na fotbalové hřiště v Tršicích, kde se nacházelo shromaždiště pro Český pohár štafet. V podobném terénu jako předchozí den, ale na mapě Tršice 2014 (1:10 000) se konal hezký a napínavý závod. V D18 skončila štafeta Verča, Hanka a Jana na překvapivém 8.místě, Martin, Ondra a Honza se v H21 umístili 32. V H18 měla Choceň reprezentovat štafeta ve složení Tomáš, Láďa a Vláďa, ale kvůli Vládově neúčasti ho zastoupil Petr. Protože překročili věkový limit, doběhli mimo soutěž.