Stříbro z nočního mistrovství republiky

Tradičně prvním mistrovským závodem o-sezóny bývá MČR v nočním orientačním běhu stejně tomu bylo i letos. Pořadatelé z OK Doksy umístili centrum závodů na jižní okraj Doks, co nejblíže závodnímu prostoru, který se rozprostíral odsud až k obci Bezděz. Terén byl z větší části velmi rychlý a rovinatý s drobnými pískovcovými srázky a teréními detaily, delší tratě zavedly závodníky do členitější části s údolími, skalkami a podmáčenou podložkou.

S nástrahami nočního orienťáku se z choceňských běžců nejlépe vyrovnal Tomáš, který vybojoval 2. místo ve starším dorostu a navázal tak na úspěšnou loňskou sezónu. Vynikajícími výkony se prezentovali Láďa a Pavel, kteří skončili na 8. místě v juniorech a 4. místě v H40. Výsledky ostatních závodníků: Káťa 17. v D16, Verča 13. a Janička 15. v D18, Míša 37. v H16, Ondra 43. a Honza 54. v H21.
Následujícího dne pokračoval druhým kolem Český pohár štafet za pořadatelství OOB TJ Turnov v blízkosti bývalé obce Jabloneček. Závodní prostor protínalo hluboké strmé členité údolí, kolem centra byl terén rovinatý. Celkově byl les dobře průběžný, pouze v závěrečném pytlíku byla snížená viditelnost a podrost. Výborným výkonem opět zaujala mužská štafeta,která ve složení Láďa, Ondra a Pavel doběhla na 19. místě, Dorostenci v oslabeném složení (Tom, Míša, Verča) skončili na pěkném 7. místě v H18 a Janička se Štěpánkou a Káťou obsadily 15. příčku v D18.