Mistrovství ČR ve sprintu

První květnový víkend proběhlo v Brně Mistrovsví ČR ve sprintových disciplínách orientačního běhu. Po sobotním závodě sprintových štafet se v neděli bojovalo o mistrovské tituly v jednotlivcích. Zlatá medaile v kategorii starších dorostenců se dostala opět  (již potřetí) do rukou Tomáše Křivdy, choceňského orientačního běžce. Skvělým 5. místem zazářila v kategorii starších dorostenek i Jana Semrádová a Láďa Semrád si ve velmi silné konkurenci mezi juniory doběhl pro krásné 8. místo.

Celý mistrovský sprint začal dopoledními rozběhy mužů a žen, kteří měli v letošním roce premiérově sprint dvoukolový. Zde se nejlépe dařilo Martinovi Křivdovi, když ve své skupině obsadil 15. místo. Na postup do odpoledního finále to však jemu ani jeho oddílovým kolegům - Michalovi Pátkovi a Vojtovi Grundmanovi nestačilo. Běžela se i Veteraniáda ČR. Výborně zaběhl Pavel Švadlena a v kategorii H40 se umístil na 2. místě.

Po polední pauze vyvrcholilo sprintové klání finálovým závodem kategorie dorostenek a dorostenců, poté pak žen a mužů. Orientačně náročné tratě vedly v okolí Petrova s cílem přímo v centru Brna, na Moravském náměstí. Choceňský oddíl měl svá želízka právě v dorosteneckých kategoriích. Tomáš Křivda, jako hlavní favorit kategorie starších dorostenců, ustál svou předstartovní pozici a s poměrně velkým náskokem si doběhl pro vítezství. Jak v cíli uvedl, velkou zásluhu na tomto dalším skvělém výkonu mají především trenéři Pavel a Jirka Švadlenovi a určitě i jeho atletický trenér Aleš Žďárský, pod jehož vedením se připravoval celé zimní období. Jana Semrádová potvrdila, že letos patří mezi desítku nejlepších starších dorostenek a po skvělé sobotním výsledku ve štafetách si odvezla z Brna svoje nejlepší individuální umístění ve své kariéře v rámci MČR, tedy 5. místo. Láďa Semrád v juniorech rozběhl závod výborně, bohužel dvě chyby na trati ho odsunuly na 8. místo. I tak je to velmi hezký výsledek. Do desítky nejlepších se probojovala ještě v kategorii juniorek Justýna Kostrzewska na devátém místě, Veronika Chaloupková ve stejné kategorii obsadila 14. místo a Mikolaj Krawczynski se v kategorii starších dorostenců umístil na 17. místě. Finálový závod běžela v barvách choceňského oddílu i Štěpa Shánělová, Kateřina Chaloupková a Michal Švadlena, kteří skončili ve třetí desítce.

Výsledky finále, výsledky kvalifikace a veteraniády

Záznam z Mistrovství ČR můžete zhlédnout ve čtvrtek na ČT sport ve 14:30, nebo později zde.