Zlato a bronz z Mistrovství ČR na krátké trati míří do Chocně

Choceňští orientační běžci vybojovali předposlední červnový víkend dvě medaile – zlato a titul mistra ČR získal Tomáš Křivda, bronz Ladislav Semrád.

Nedaleko Jáchymova, ve sportovním areálu Eduard, se 20.-21. června 2015 konalo Mistrovství České republiky na krátké trati v orientačním běhu. V sobotu bylo na programu semifinále a jen Ti nejlepší postoupili do nedělních závěrečných bojů o medaile. Z choceňského oddílu se závod povedl Janě Semrádové, která zaběhla výborně semifinálový rozběh, a s přehledem postoupila. Oba dorostenci, Tomáš Křivda i Láďa Semrád, rozběhli semifinálové závody také na výbornou a zbývalo jen čekat, zda svou formu potvrdí i v nedělním finále. První rozuzlení choceňských nadějí na medaile se konalo v kategorii mladších dorostenců. Tomáš se nevyvaroval v počátku trati drobných chyb, pak ale rozjel závod excelentně a v cíli se mohl radovat z více jak minutového náskoku na ostatní soupeře a zároveň z titulu Mistra České republiky na krátké trati v orientačním běhu pro rok 2015. Druhým sledovaným bojem byla z pohledu Choceňáků kategorie starších dorostenců. Láďa rozběhl závod skvěle. Na diváckém úseku byl ve vedení, pak ale v závěru trati trochu ztratil, přesto z toho bylo skvělé třetí místo a zisk bronzové medaile. Ta byla velkou odměnou za Láďovu perfektní přípravu a velkou snahu v předcházejícím období. Poslední nadějí na mistrovských finálových tratích byla v kategorii mladších dorostenek Jana Semrádová. Zaběhla výborně a v cíli se mohla radovat z 8. místa.

Ve Veteraniádě si v sobotních rozbězích vybojovali jasný postup sourozenci Švadlenovi. V neděli chybělo malinko štěstíčka, přesto 4. místo pro Lenku a 5. místo pro Pavla je hezkým výsledkem. Ostatním z choceňského oddílu se již tolik nedařilo (D16C Katka Chaloupková – 24. místo, D18B Veronika Chaloupková – 15. místo, H16B Michal Švadlena – 13. místo, H20B Martin Křivda – 4. místo, Vláďa Janeba – 10. místo, H21C Ondřej Pešek – 25. místo, H21D Vojta Grundman – 11. místo)