MČR družstev

Po nedlouhé regeneraci v domácích postelích jsme vstali do druhého dne mistrovského víkendu, tentokrát družstev. Předpověď počasí na neděli 8. 10. 2017 se nijak nelišila od té sobotní – déšť, chladno, a tak jsme posbírali doma mikiny, bundy, sněhule, čepice a rukavice a vyrazili vstříc louce u Moravského Karlova.

Pořadatelé využili částečně stejného závodního prostoru jako v sobotu při MČR štafet – horský les v nadmořské výšce 600–840 m. n. m, převážně jehličnatý, s nepravidelnou sítí komunikací. K našemu štěstí byl les bez sezónního podrostu, ale podmáčené (čti bahnité) části to vynahradily.

A jak se dařilo choceňským DRUŽSTVŮM? Ano, byla dvě! Ale kvůli nemoci Tomáše Křivdy bylo jasné, že dorostenecké bude přinejmenším disk. Česací a líčící studio (Jana Semrádová, Verča Chaloupková a Kačka Chaloupková) se ještě před startem chopilo práce a vznikla oranžovo modrá díla na hlavě jak dámské, tak pánské části týmu. Za zmínku stojí Ondra s dvěma francouzskými copy!

V 9:00 odstartovala první vlna závodníků, a to dospělých družstev. Za K.O.B. Choceň to byl Martin Křivda, který se s tratí popasoval velmi dobře a druhému úseku, Verče Chaloupkové, předával na 17. místě. Ta po nepříliš rychlém výkonu a 31. čase na úseku dorazila do cíle na průběžně 25. pozici. Po 3. a 4. úseku (Vojta Grundman (33. čas) resp. Lenka Chaloupková (41.čas)) se družstvo ocitlo na 34. místě. Slušný výkon Ladislava Semráda na nejdelším pátém úseku vynesl Choceňáky na 32. místo a Lenka Křivdová ho se svým 29. nejlepším časem na úseku udržela. Ondřej Pešek, leč startoval z hanba startu, se zahanbit nenechal a doběhl pro 31. místo! Vylepšení umístění od roku 2006 splněno rovnou o deset míst, takže příště budeme do třicítky?

O dvě startovní vlny později se do lesa vydal Michal Švadlena, který protnul cílovou čáru na jedenáctém místě a Jana Semrádová, která zaběhla jeden z nejlepších výsledků této sezóny (3. místo na úseku), posunula štafetu dokonce na 5. místo. Na třetí úsek byl vyslán jeden ze dvou benjamínků dorosteneckého družstva - Matěj Jirout, který se celostátních závodů účastnil vůbec poprvé. Opatrným tempem bez mega chyby se prokousal tratí a předal Štěpánce Shánělové na průběžné 23. pozici. Ta svým dvanáctým časem posunula družstvo na pozici číslo 22. Druhý benjamínek Martin Vaněk udělal hned v úvodu velkou chybu, ale po devadesáti minutovém boji zdárně a nediskle předal Kateřině Chaloupkové. Zaslouží si respekt! Káťa se na trati moc dlouho nezdržovala (14. čas na úseku) a doběhla na 22. pozici. Bohužel Tomáš Křivda onemocněl, a tak štafeta zůstala bez finišmena a byla disk.

Na závěr lehká statistika - první dvě choceňská družstva v historii, čtyři běžci ze čtrnácti neměli původně vůbec běžet, dva se dokonce zúčastnili celostátní akce poprvé, v dospělém družstvu běžely dvě veteránky, dva naši vybíhali z hanba staru, všichni se z lesa vrátili lehce od bahna, burčák se prodával až po vyhlášení, stan přežil noc a modro-oranžové stuhy a trojúhelníčky byly opět v top 10 ve stylingu!