MČR na klasické trati

O víkendu 15.-16.9. na nás čekal vrchol sezóny- Mistrovství a Veteraniáda České republiky na klasické trati. Letos k výročí 100 let republiky bylo spojeno s Mistrovstvím Slovenska. O celý program se postaraly kluby orientačního běhu Oddíl OS SK Prostějov a KOB Konice. Centrum se nacházelo v lyžařském areálu Kladky.

Čekal na nás kopcovitý terén Zábřežské pahorkatiny, který nás na plno prověřil z fyzické stránky. Dále pak smíšený les s průměrně hustou sítí cest a s občasným výskytem kamenů či skalek. Nechyběly ani místy hluboko zaříznutá údolí a prudké svahy s kamenitou podložkou.

V sobotu na nás čekala kvalifikace na mapě Štěbelík, kterou připravil Jiří Otrusina. Do finále A se podařilo probojovat v rozběhu D18B Katarzyne Ciesólce, v rozběhu H18A Mikolaji Krawczynskému, Michalu Švadlenovi – rozběh H18B, Stanislawu Kurzypovi v H16B a Tomáši Křivdovi v H20A. Do B finále pak postoupila Štěpánka Shánělová (D18), Mateusz Roslaniec (H18) a Martin Křivda (H21).

V neděli pak probíhalo finále na mapě Černý vrch. Trať postavil Jakub Zimmermann. Pro mistrovské kategorie to byla klasika v pravém slova smyslu. Fyzicky velmi náročná, s volbami postupů, ale i dohledávkami. Z dívek si výborně vedla Lenka Křivdová, která si doběhla pro první místo v kategorii D45A. Velmi pěkný výsledek zaznamenala i Katarzyna Ciesiólka svým 11.místem V D18A a Štěpánka Shánělová třetím místem v D18B. V chlapcích trať skoro proletěl Tomáš Křivda, který si odvezl bronzovou medaili v kategorii H20A. Výborně si vedl i Stanislaw Kurzyp, který obsadil páté místo v H16A, dále pak Michal Švadlena na dvanáctém místě v H18A a Pavel Švadlena na patnáctém místě v H40A.

Back to Top