Stříbrná medaile z nočního Mistrovství ČR

Stříbrná medaile pro Tomáše Křivdu z Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu.

Pět choceňských dorostenců a dorostenek odjelo v sobotní podvečer do Bukovinky u Brna, aby se zde pokusili vybojovat co nejcennější umístění na Mistrovství ČR v nočním orientačním běhu. Na velmi náročných tratích nejlépe uspěl v kategorii mladších dorostenců (H16) Tom Křivda, který vybojoval stříbrnou medaili. Ještě před poslední kontrolou jasně vedl, bohužel chyba v úplném závěru trati ho odsunula na 2. místo. Letos velmi dobře běhající Láďa Semrád se nevyvaroval drobných chyb a v kategorii starších dorostenců (H18) se umístil na 11. místě. Jana Semrádová a Katka Chaloupková podaly vyrovnaný výkon a ve velmi početně obsazeném startovním poli mladších dorostenek (D16) získaly 27., resp. 31. pozici. Ve starších dorostenkách (D18) si Veronika Chaloupková doběhla pro pěkné 12. místo. V kategorii veteránek se Lenka Křivdová umístila na 3. místě.

Druhý den se v Bukovince běželo druhé kolo Českého poháru štafet. Z pohledu našeho oddílu byla nejvíce sledována kategorie dorostenců, kde chtěli hoši navázat na velký úspěch z předchozího týdne. Výborně fyzicky připravený Láďa Semrád opět potvrdil, že rozbíhat štafety umí, a na prvním úseku získal téměř dvouminutový náskok před velmi početným a dobře obsazeným startovním polem. Na druhém úseku se nově představil v choceňském dresu polský závodník Jacek Okarma. Jacek si bohužel vybral nováčkovskou daň a na trati více chyboval, a tak se štafeta propadla až na 16. místo. Tomáš chtěl na třetím úseku alespoň nějakou ztrátu ubrat, bohužel také chyboval, a tak se tentokrát Choceňáci mezi nejúspěšnější neprobojovali. Přesto v průběžném pořadí Českého poháru štafet po dvou kolech figurují na výtečném 5. místě. Dívčí dorostenecká štafeta se ve složení Veronika Chaloupková, Jana Semrádová a Katka Chaloupková umístila na velmi hezkém 13. místě. Poslední štafetou, která reprezentovala choceňský oddíl, byla štafeta veteránek. Lenka Chaloupková, Jitka Semrádová a Lenka Křivdová získaly bronzové umístění.