Mistrovství republiky štafet a klubů 2019

Prestižní závody Mistrovství České republiky štafet a klubů uspořádal oddíl SK Praga v obci Tis u Blatna o prvním říjnovém víkendu za chladného a větrného počasí. Mužská štafeta stejně jako celé družstvo zaznamenaly svá nejlepší umístění v historii choceňského klubu.

V sobotním závodě štafet podala skvělý výkon mužská A štafeta ve složení Mikołaj Krawczyński, Martin Křivda a Tomáš Křivda a umístila se na výborném 8. místě v konkurenci padesáti štafet a vylepšila tak dosavadní nejlepší umístění, kterým byla desátá příčka v roce 2018. Druhá štafeta (Ondřej Pešek, Vojtěch Grundman a Jan Sháněl) skončila na 27. místě stejně jako dámská štafeta (Katarzyna Ciesiółka, Jana Semrádová a Veronika Chaloupková). Dorostenci (Stanisław Kurzyp,Franciszek Łagoda a Michal Švadlena) obsadili 23. místo. Ve veteránské kategorii H135 skončila štafeta ve složení Pavel, Švadlena, Romuald Guga a Kalikst Sobczyński na 17. místě.

V neděli se běžel závod družstev - sedmičlenných smíšených štafet. V kategorii dospělých náš tým (Mikołaj Krawczyński, Jana Semrádová, Tomáš Křivda, Katarzyna Ciesiółka, Ondřej Pešek, Veronika Chaloupková a Jan Sháněl) obsadil 17. místo a vylepšil tak dosavadní nejlepší výkon z loňského roku (21. místo). Dorost se umístil na 28. místě (Michal Švadlena, Aleksandra Ciura, Stanisław Kurzyp, Adéla Tomášová, Franciszek Łagoda, Joanna Mazurek, a Jakub Toborek). Veteráni ve složení Pavel Švadlena, Lenka Křivdová, Romuald Guga, Lenka Chaloupková a Kalikst Sobczyńskivybojoval 16. místo.

Fotogalerie: MČR štafetyMČR kluby