Mistrovství ČR v orientačním běhu – štafety a družstva

Druhý říjnový víkend patřil tradičnímu klubovému klání, které se uskutečnilo v lesích okolo Vidnavy. V sobotu byly na programu tříčlenné mužské a ženské štafety, v neděli se soutěžilo v sedmičlenných smíšených družstvech.

Číst dál...

MČR klasika

Mistrovství České republiky na klasické trati, která je královskou disciplínou orientačního běhu, se konalo v polovině září a pořadatelé využili pro závod lesy v okolí Jílového u Prahy. Závod byl rozložen do dvou dní, první den se konaly rozběhy, v neděli bylo finále. Do finále A se z choceňské skupiny probojoval Ladislav Semrád a Tomáš Křivda.

Číst dál...

Druhý šampionát, druhé zlato ... a stříbro k tomu

Hned dvě medaile si veze náš klub ze sobotního Mistrovství České republiky na krátké trati, které se konalo mezi kupkami horského lesa v jižní části masivu Kralického Sněžníku. Druhé zlato do své letošní sbírky přidal mezi muži Tomáš Křivda. Stříbro pak mezi ženami vybojovala Hanna Wiśniewska.

Číst dál...

PRVNÍ MISTROVSKÉ ZLATO V HLAVNÍ KATEGORII PRO TOMÁŠE KŘIVDU A K.O.B. CHOCEŇ!

V sobotu se ve Šternberku běželo Mistrovství ČR ve sprintu a sprintových štafetách 2021. Tratě byly rychlé, ale zejména okolo augustiniánského kláštera i technické. Skvěle si s tratí poradil Tomáš, který zaběhl suverénně nejrychlejší čas a ze šampionátu si odvezl titul Mistra České republiky.

Číst dál...

Mistrovství republiky štafet a klubů 2019

Prestižní závody Mistrovství České republiky štafet a klubů uspořádal oddíl SK Praga v obci Tis u Blatna o prvním říjnovém víkendu za chladného a větrného počasí. Mužská štafeta stejně jako celé družstvo zaznamenaly svá nejlepší umístění v historii choceňského klubu.

Číst dál...

Poslední juniorské zlato pro Tomáše křivdu

V tradičním termínu ke konci září proběhlo Mistrovství České republiky v orientačním běhu na klasické trati. Pořadatelé TJ Tatran Jablonec nad Nisou umístili centrum závodu do Janova nad Nisou a závodilo se ve stejném prostoru jako na MČR na dlouhé trati v roce 2002.

Číst dál...

MČR na krátké trati

V sobotu 22.6. jsme se vydali do nádherného lesa u Markušovic. O terénu dobře vypovídají už jen samotné názvy map: Čížkovy kameny, Horní panská a v neděli ještě Kozí kameny. V překladu lesy plné kamenů, kamínků, vrstevnic, zelených pasáží, klacků a dalších kamenů. Na krátkou prostě paráda.

Číst dál...

Skvělé desáté místo mužské štafety K.O.B. Choceň na republikovém mistrovství

Hlavní část OB sezóny byla zakončena dvojicí mistrovských závodů, ve kterých se členům našeho oddílu opět dařilo.

Číst dál...

MČR sprintových štafet a dva závody ČPŠ

O prodlouženém víkendu 28.-30. září hostil oddíl SKOB Zlín tři celostátní štafetové závody. Konkrétně v pátek MČR ve sprintových štafetách a zbylé dva dny to byl dvakrát Český pohár štafet. Počasí se po docela mrazivém týdnu vyjasnilo a hlavně v pátek bylo opět teplo.

Číst dál...

MČR na klasické trati

O víkendu 15.-16.9. na nás čekal vrchol sezóny- Mistrovství a Veteraniáda České republiky na klasické trati. Letos k výročí 100 let republiky bylo spojeno s Mistrovstvím Slovenska. O celý program se postaraly kluby orientačního běhu Oddíl OS SK Prostějov a KOB Konice. Centrum se nacházelo v lyžařském areálu Kladky.

Číst dál...

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati s centrem na louce u obce Chlébské za pořadatelství oddílu KOS TJ Tesla Brno. V sobotu se běžela kvalifikace na mapě ZÁRAZ 678 v kopcovitém vysočinském terénu s velmi těžkou kamenitou podložkou, často ještě zarostlou vysokou trávou. Místy pak přibyly velké kameny a až šestimetrové skály.

Číst dál...

Sprintové MČR v Táboře

V sobotu 19.5. uspořádal klub SC vebr-sport v Táboře Mistrovství a Veteraniádu ČR ve sprintu. Závodu se zúčastnilo více než tisíc běžců, což byla podívaná i pro kolemjdoucí turisty. Centrum celého závodu leželo v táborském Gymnáziu Pierra de Coubertina na náměstí Františka Křižíka. Závěrečnou rovinkou pak byla ulice Palackého, kde nechyběla ani velkoplošná obrazovka.

Číst dál...

MČR v nočním OB

Mistrovství a veteraniádu v nočním orientačním běhu pořádal v sobotu 14.dubna oddíl ze Studence v Horní Brusnici. Z centra v místním kulturním domě vyráželi závodníci na mapu Holubí vrch do mírně zvlněného terénu většinou dobře průběžného, s cestami, kameny a prohlubněmi, dále pak s hustníky a oplocenkami. Na kontrolách chyběly reflexní prvky.

Číst dál...

MČR družstev

Po nedlouhé regeneraci v domácích postelích jsme vstali do druhého dne mistrovského víkendu, tentokrát družstev. Předpověď počasí na neděli 8. 10. 2017 se nijak nelišila od té sobotní – déšť, chladno, a tak jsme posbírali doma mikiny, bundy, sněhule, čepice a rukavice a vyrazili vstříc louce u Moravského Karlova.

Číst dál...

MČR štafet

V sobotu 7.10 jsme se vypravili do Moravského Karlova nedaleko Králík. Závody pořádal Klub vytrvalostních sportů Šumperk. Běželo se v horském terénu, les byl převážně jehličnatý, občas podmáčený, s různou průběžností a nepravidelnou síťí komunikací všech typů. A ani zima a trocha deště nám náladu nezkazily a s odhodláním jsme vyrazili za hlasitého povzbuzování do lesa.

Číst dál...

MČR na klasice

Mistrovství ČR na klasické trati se konalo 23. a 24.9. na severních svazích Jizerských hor. Velké centrum se vším potřebným postavili pořadatelé z OK Chrastava na louce u Raspenavy, jediné co se nepovedlo, bylo počasí.

Číst dál...

Mistrovství České republiky na krátké trati v Lipnici nad Sázavou

Dějištěm letošního šampionátu na krátké trati byl lesní prostor severně od Lipnice nad Sázavou.

Číst dál...

Choceňský dorost pátý na Špilberku

Zahajovací disciplínou brněnského víkendového sprinterského Mistrovství České republiky byly sobotní smíšené štafety, které se běžely v pevnosti Špilberk a prudkých svazích okolního lesoparku. Na náročných tratích, a to jak orientačně tak i fyzicky, bojovala o vylepšení loňského 9. místa z Uherského Brodu i choceňská mládež a vedla se velmi dobře.

Číst dál...

Mistrovství ČR ve sprintu

První květnový víkend proběhlo v Brně Mistrovsví ČR ve sprintových disciplínách orientačního běhu. Po sobotním závodě sprintových štafet se v neděli bojovalo o mistrovské tituly v jednotlivcích. Zlatá medaile v kategorii starších dorostenců se dostala opět  (již potřetí) do rukou Tomáše Křivdy, choceňského orientačního běžce. Skvělým 5. místem zazářila v kategorii starších dorostenek i Jana Semrádová a Láďa Semrád si ve velmi silné konkurenci mezi juniory doběhl pro krásné 8. místo.

Číst dál...

Zlato a brambora z MČR v nočním OB

Na Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu vybojoval pro choceňské barvy Tomáš Křivda zlatou medaili, Michal Švadlena dovezl sice nepopulární, ale vynikající "bramboru" za 4. místo a Jana Semrádová završila choceňské úspěchy perfektním sedmým místem.