Veterán cup 2014

Letní etapové závody v orientačním běhu pokračovaly tříetapovým závodem v nedalekém Potštejně. Pořadatelé z Vambereckého oddílu vybrali pro centrum závodu kempwestern Vochtánka pod hradem. Závod začal páteční sprintovou etapou v Potštejně a pokračoval sobotní a nedělní etapou v lesích nad řekou Divoká Orlice. Kopcovitý terén v prostoru Modlivého dolu byl náročný a prověřil důkladně 450 startujících. Počasí závodu přálo, dobrá byla organizace a zpestřením byla i sobotní večerní prohlídka hradu a následný noční orientační běh.
Pro 1.místo si v kategorii st.dorostenců (H18) doběhl Vláďa Janeba, který i v mužské kategorii vyhrál už zmiňovaný noční závod. Druhé 1.místo přidal ve starších veteránech (H65) Jirka Švadlena.