PRAGUE EASTER 2013

Závody letošní sezóny v OB začaly. Po dlouhé zimní přestávce se konečně začíná rozbíhat sezóna závodů v orientačním běhu, stále však v zimních podmínkách. Začínali jsme lednovým závodem ZHL, nočním orientačním během, který jsme pořádali v Chocni za mrazivého počasí se sněhem a účastí reprezentantů ČR a závodem Jarní skály (16.3.), kterého se v okolí hradu Kosti zúčastnil Bohumil Sýkora (1.místo v mužské kategorii H21D) a Daniela Pěluchová. Pak se další sněhová kalamita přičinila o zrušení tradičního Jarního poháru v Hradci Králové a tak prvním letošním větším závodem byly o velikonočních svátcích mezinárodní tříetapové závody Prague Easter 2013.

Na startu bylo více jak 1000 závodníků, z toho polovina ze zahraničí. Pořadatelé z Kotlářky Praha závod umístili do skalnatých terénů v okolí České Lípy. Také zde se běhalo ještě v zimních podmínkách, teploty kolem nuly a v lese zbytky sněhu. První dvě etapy u obce Kvítkov. Třetí s hendikepovým startem tak jako loni ve skalách u Jestřebí.
V závodě startovalo také 11 choceňských orientačních běžců s velmi dobrými výsledky. Kategorii starších žáků (H14) vyhrál Tomáš Křivda, druhý skončil v mladších žácích (H12) Michal Švadlena a třetí místo ve veteránské kategorii (H65) přidal Jirka Švadlena. Další umístění do desátého místa: 4. místo v mladšího veterána (H35A) Pavla Švadleny, 5.místo mladší žákyně (D12) Zuzky Jelínkové, 6. místo staršího dorostence (H18) Martina Křivdy a 7. místo Bohumila Sýkory v mužské kategorii (H21B).
Příští sobotu (6.4.) začíná 1 .kolem Východočeský pohár závodem v Hradci Králové.