Veteran cup 2008

Po nádherném a pro naši reprezentaci velmi úspěšném mistrovství světa v Olomouci pokračuje letní sezóna OB dalšími prázdninovými vícedenními závody. Tento víkend to byl tříetapový Veteran cup 2008 ve Vamberku.

Pořadatelé z OOB Vamberk vybrali pro závody hezké centrum u chaty Vyhlídka s krásným výhledem do okolí a když k tomu objednali po deštivém a chladném týdnu pěkné letní počasí a přidali kvalitní organizaci, tak se závody vydařily. Páteční první etapa na krátké trati se běžela v okolí chaty na mapě 1:5000, kde rozhodovala rychlost mapování a odhad vzdáleností. Druhá a třetí etapa pak na mapách 1:10000. Sobotní klasika především prověřila fyzickou kondici na dlouhých postupech a nedělní se běžela v hendikepu podle výsledků předešlých dvou etap.
Z našeho oddílu se přihlásilo na závody 17 členů a vzhledem k blízkosti jsme nevyužili možnost ubytování v centru závodů a denně jsme dojížděli. A jak jsme dopadli? Dá se říct, že dobře. V celkovém hodnocení jsme získali dvě první místa. V HDR Míša Švadlena a v H60 Jirka Švadlena. Druhý byl Honza Sháněl v H14 a třetí Ondra Pešek v H21B. V jednotlivých etapách se ještě na medailové pozice dostali v HDR Zuzanka Jelínková (1. v E2) a Štěpánka Shánělová (3. v E3) a v H10 Tomášek Jelínek (3. v E2). Velkou smůlu měl Vláďa Janeba, který po jasných vítězstvích v prvních dvou etapách vybíhal s patnáctiminutovým náskokem do třetí etapy, ale omylem vynechal jednu kontrolu a byl diskvalifikován.