6 jours de l'Aveyron

V prvním srpnovém týdnu se v jedinečném a pro orientačního běžce náročném terénu vápencové krasové náhorní planiny Causse du Larzac v jižní části Francouzského středohoří uskutečnily šestidenní mezinárodní závody v orientačním běhu 6 jours de l'Aveyron.

Mezi třemi tisícovkami závodníků z 25 států celého světa se neztratila ani trojice choceňských orienťáků.
Iva Švadlenová v D35B suverénně vyhrála všech šest etap a celkově si doběhla pro vítězství s náskokem téměř jedné hodiny. To Pavel Švadlena musel v H21B po obrovské chybě v první etapě zabojovat, aby si nakonec doběhl alespoň pro čtvrté místo. Míša Švadlena si ve "fáborcích" zaběhl tři etapy a nejvíce se mu dařilo v E4 (5. místo).
V elitních kategoriích mužů a žen se sešla výborná konkurence včetně několika čerstvých mistrů světa. Vítězství nakonec zůstala ve Francii díky Celine Dodin mezi ženami a zbytek startovního pole mužů deklasoval rozdílem třídy šampión Thierry Gueorgiou.