Cena východních Čech 2008

Na poslední prázdninový víkend připravil pardubický oddíl třídenní závody v hradeckých lesích. V pátek se za chladného počasí běžela krátká trať u Stříbrného rybníka, první etapové vítězství si odnesli Tom Křivda (H10C) a Míša Švadlena (HDR).

Podle hesla, že chyby se mají zkusit všechny, se tentokrát řídila Jitka Semrádová, když si špatně přečetla popisy a chodila kolem své kontroly v domnění, že není její. Byla. Šrám na krku byl od větve a ne proto, že si chtěla v lese hodit mašli, jak se někteří domnívali.
V sobotu se počasí vylepšilo, trať byla klasická opět u Stříbrného rybníka, pro zpestření vedla přes mnoho potoků. První místo v etapě obsadila Lenka Chaloupková, naopak Míša s Tomem chybovali. Odpoledne byl program obohacen různými soutěžemi, v nichž se choceňákům dařilo. Děti si zkusily v lese hledat poklad. Kluci si zaběhli krátký orientační závod určený široké veřejnosti, Martin a Tom Křivdovi vyhráli své kategorie. V odhadech různých vzdáleností vyhrál Míša napříč všemi kategoriemi. Závody v rychloražení byly hned vedle našeho stanu, což se projevilo přímo masovou účastí, kdy většina využila povolené 4 pokusy. Nejlépe se dařilo Pavlovi Švadlenovi, Ondra Pešek pak trať málem zboural. Na závěr ti nejstatečnější dali ještě sprint kolem rybníka, Pavel Švadlena byl třináctý. Tom pak v žákovské kategorii získal prvenství za všestrannost.
V neděli se závodníci přesunuli na Biřičku a na pořadu byla krátká trať. Prvenství v etapě patřilo opět Tomovi a Míšovi, navíc se přidal Vašek Grundman (H10N). Velkou chybu udělala Lenka, což jí pravděpodobně stálo umístění na bedně v celkovém hodnocení. V tom obsadil Míša Švadlena druhé místo, Tom Křivda a Jirka Švadlena byli třetí. Na pátém místě skončili Verča Chaloupková, Pavel Kalousek a Jana Semrádová. Pěkné osmé místo v prestižní kateorii H21A získal Ondra Pešek.
O nadcházejícím víkendu se trio našich mužů chystá na štafety do Horek u Staré Paky a sprint do Vrchlabí.