Cena východních Čech

Ve dnech 30.8. - 1.9. jsme se zúčastnili posledních prázdninových vícedenních závodů. Pořadatelé z Pardubic postavili centrum u Horního rybníka v Nasavrkách, odkud jsme se vydali na první a třetí etapu. Na druhou jsme jeli do Horního Bradla. Možnosti kempovat jsme nevyužili a každý den jsme dojížděli. První dvě etapy panovalo slunečné a teplé počasí, v závěru se ochladilo, avšak pršelo jen před závodem.
V pátek nás čekala krátká trať na mapě Plesný západ v rovinatém lese s rozsáhlými hustníky se spoustou vodotečí a cest, s nově vykácenými průseky a mnoha ležícími stromky. Etapové vítězství si odnesl Láďa Semrád v H16B, druzí doběhli Míša Švadlena v H12A, Martin Křivda v H18B a Jirka Švadlena v H65B. Třetí skončil Tom Křivda v H14A. Druhou etapou byla klasická trať na mapě Polom ve smíšeném lese s velkou rozmanitostí porostů, s dobře průběžným lesem, hustníky, pasekami a cestami. Vyhráli Lenka Křivdová v D35B a Tom, Martin s Míšou byli druzí. Třetí etapa (zkrácená trať) se běžela na mapě Plesný východ v terénu podobném první etapě, pouze čistého lesa bylo o trochu víc. Etapa se nejvíce povedla Míšovi, který vyhrál. Druzí se umístili Lenka a Tom, třetí Láďa a Martin. Ve výsledném hodnocení stála na nejvyšším stupni Lenka, na druhém místě Míša, Tom a Martin. Láďa s Jirkou byli třetí.