Sprint a štafety u Benešova

O víkendu 15. a 16. září proběhly jižně od Prahy tři celostátní závody. Pořadatelé dvou pražských oddílů se vystřídali v pořádání sprintu i sobotních a nedělních štafet. Choceňští orientační běžci absolvovali sobotní dvojkombinaci – sprint i štafety. Tradiční sestavu účastníků většiny celostátních závodů doplňovala skupina žáků, která měla sobotní závody v rámci soustředění směřovaného k přípravě na jeden z vrcholů sezóny – Mistrovství ČR štafet a družstev.


Dopolední sprint se běžel v areálu zámku Konopiště. Za centrum závodu zvolili pořadatelé louku u přírodního divadla. Úvodní část sprintu se běžela v přilehlém listnatém lese, potom následoval přeběh do bezprostředního okolí zámku. Nejlépe se vedlo žákům. Třetí místa vybojovali ve velmi početném poli startujících Michal Švadlena v kategorii H12 a Tom Křivda v kategorii H 14. Velmi pěkné je i dvanácté místo Ládi Semráda v kategorii H 16 a osmé místo Jany Semrádové v D 14.
Během poledne se závodníci přesunuli do nedalekých Kozmic, aby na mapě Hartošice v měřítku 1:10 000 absolvovali závody Českého poháru štafet. Tratě ve smíšeném lese prověřili více fyzickou připravenost závodníků než jejich orientační dovednosti. Z choceňského oddílu bojovali na tratích čtyři žáci a žákyně a reprezentovali východočeskou oblast. Jen těsně zůstali všichni ve svých štafetách pod stupni vítězů a obsadili čtvrtá a jedno páté místo. Dobře si vedli i dorostenci, kteří si ve složení Martin Křivda, Honza Sháněl a Láďa Semrád doběhli pro 12. místo. Vyrovnanými výkony v celé letošní sezóně si zajistili postup na Mistrovství ČR štafet, které se poběží první říjnový víkend v okolí Brna.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top