Štafety a sprint pod Pradědem

Poslední květnovou sobotu a neděli uspořádal v Jeseníkách Sportovní klub při Gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem tři celostátní závody – dva závody Českého poháru štafet a závod Sprint cupu. Na celý víkend hlásili meteorologové deštivé počasí, ale naštěstí příliš předpověď nevyšla a celé závody se nakonec dešti vyhnuly. Pořadatelé asi přecenili svoje možnosti, organizace závodu příliš neklapala, v sobotu byl problém s vyčítáním, start sprintu byl pro nepřipravenost pořadatelů posunut, před závody vládl na shromaždištích chaos a neinformovanost.
Sobotní závod štafet se běžel nedaleko Vrbna pod Pradědem na mapě Beránkova pila. Terén byl kopcovitý s velkým množstvím detailů. Předávka štafet, divácká a sběrná kontrola byla na druhé straně silnice než celé shromaždiště a to zkazilo celkový dojem jindy velmi atraktivních štafetových běhů. Tohoto závodu se zúčastnily dvě choceňské štafety – mužská (Michal Pátek, Ondra Pešek a Vojta Grundman) a dorostenecká (Martin Křivda, Vláďa Janeba a Láďa Semrád) a také Veronika Chaloupková hostující za štafetu Pardubic.
Odpoledne se všichni přesunuli do Karlovy Studánky, kde se běžel závod ve sprintu na mapě Karlova Studánka. Závod proběhl v uličkách lázeňského města, v parku, některé kontroly byly i v přilehlém lese. Závod ve sprintu běželo deset závodníků v dresu KOB Choceň. Výborně zaběhla Veronika Chaloupková na 6. místě, slušné je i 13. místo Martina Křivdy. Na tento závod dorazilo ze sobotních dopoledních závodů na Monaku u Slatiňan i žactvo Východočeské oblasti. Z našeho oddílu Jana Semrádová, Michal Švadlena a Tom Křivda. Žáci soupeřili ve Vyzývacím poháru s ostatními oblastmi a za umístění v první desítce sbírali body. I když vynechali dopolední štafety, přesto se již po sprintu dostali na druhé místo, těsně hned za Středočeskou oblastí. Choceňáci přinesli cenné body – Tomáš zvítězil, Míša byl druhý. V neděli byly opět štafety na stejném shromaždišti ve Vrbně pod Pradědem – Mnichově. Organizace závodu se od soboty trochu vylepšila, tratě byly moc hezky postaveny, opět však chyběla atmosféra závodu štafet. Skvělého výsledku dosáhli v kategorii H18 choceňští dorostenci. Výborné 6. místo vybojoval Martin Křivda, Vláďa Janeba a Láďa Semrád.
Žáci a žákyně z Východočeské oblasti potvrdili svoji nadvládu na poli orientačního běhu a s přehledem zvítězili ve Vyzývacím poháru žákovských oblastí. K zisku poháru pomohli svými výkony i Tomáš Křivda, Míša Švadlena a Jana Semrádová. Tomáš se svým týmem zvítězil, Míša byl třetí a Jana bodovala se svou štafetou ziskem devátého místa.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top