Štafety v Moravské Třebové

V Moravské Třebové se druhý den v neděli 24.května uskutečnil další závod, a to oblastní mistrovství štafet jako součást Českého poháru. Chladné ráno slibovalo příjemné podmínky pro běh, ovšem k poledni už bylo tepla moc. Přidal-li se značně kopcovitý terén, zarostlý les, hluboká údolí (i nějaké cesty), tak zvláště pro některé byly převýšení a délka tratí přímo zdrcující. Ale přežili všichni.

Za náš oddíl se závodu zúčastnilo šest štafet v pěti kategoriích. Nejcennější místo vybojovala nejstarší štafeta mužů (Pavel Kalousek, Ivan Havlík a Jirka Švadlena), když pro úplnou absenci soupeřů v H180 běžela v H165 a v konkurenci 8 štafet obsadila třetí místo. Skvělý výkon předvedla štafeta v H14 ve složení Vláďa Janeba, Verča Chaloupková a Láďa Semrád, skončili sedmí z třinácti. Vláďa svůj úsek vyhrál a ani Verča se mezi kluky neztratila. Mezi muži zaběhla historický výsledek štafeta ve složení Pavel Švadlena, Michal Pátek a Ondra Pešek, když díky 32. místu v konkurenci 65 štafet získala 6 bodů do hodnocení Českého poháru. Druhá štafeta obsadila 53.místo (Marek Adamec, Bobo Sýkora, Michal Korbel). Zbylé dvě štafety se umístily shodně na posledním místě, Roman Jelínek, Standa Chaloupka, Martin Grundman v H135 a Lenka Chaloupková, Marta Jelínková a Jitka Semrádová v D105. Což nás neodradí od účasti na příštích štafetách, neboť atmosféra byla skvělá. Shromaždiště nabízelo i minigolf, což využily děti.
Další kolo VčP (mistrovství na krátké trati a ve sprintu) se uskuteční 30.5.2009 ve Vamberku, více na stránkách závodu.