Brambora pro Choceň

Jarní pohár

"Věřím, že Choceň ještě neřekla poslední slovo" řekl v jednom z rozhovorů Tomáš a jeho slova se potvrdila. V sobotním závodě Českého poháru štafet se mužská choceňská štafeta prala o pozice nejvyšší. Nakonec "zbyla" na Choceňáky nepopulární bramborovová medaile, ale i tak je to výborný výsledek malého oddílu mezi štafetami z celé České republiky.

V sobotu 24. března se nedaleko Nového Bydžova konalo za pořadatelství OK 99 Hradec Králové první kolo Českého poháru štafet. Tento závod se zapíše do historie orientačního běhu především tím, že se poprvé běželo v režimu takzvaného bezkontaktního ražení, což znamená, že závodníci nemusí svůj čip vkládat do krabičky, ale pouze kolem kontroly probíhají.

V kalendáři bylo sice již jaro, ale příroda se ještě díky stále chladným dnům nezačala vůbec probouzet. Tratě rychlé, téměř samá rovina, pouze v okrajových částech pár terénních detailů. Na soupiskách 7 choceňských štafet i díky posilám z Polska. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhla mužská štafeta ve složení Martin Křivda, Láďa Semrád a Tom Křivda, kteří vybojovali 4. místo. Druhá štafeta mužů ve složení Ondra Pešek, Dawid Stefański a Bobo Sýkora skončila na 25. místě. Zde zaslouží vyzdvihnout výkon Dawida, který zaběhl na svém úseku druhý nejrychlejší čas. V ženách výborně rozběhla Hanna Wiśniewska a přinesla štafetu ve vedení s náskokem jedné minuty. Jana Semrádová a Lenka Křivdová na druhém, resp. třetím úseku dle předpokladu postupně ztrácely, ale i tak konečné 12. místo v ženské kategorii patří k hezkému umístění. Dorostenci, především na prvním a druhém úseku, začali skvěle. Kuba Czapliński doběhl třetí, Míša Švadlena pozici ještě o jedno místo vylepšil. Filip Ledniowski však na nejlepší nestačil, a tak dorostencům patřilo konečné 7. místo. Dorostenkám se tentokrát nedařilo. Výborně běželi veteráni, kteří ve složení Kajo Sobczyński, Pavel Švadlena a Romek Guga vybojovali druhé místo.

Na stejném místě jako sobotní štafety se v neděli běželo 1. kolo Východočeského poháru. Závodilo se intervalovým startem, pouze kategorie mužské a ženské elity startovaly hromadně. V hlavní ženské kategorii vyhrála Hanna Wiesnewska a i v mužské kategorii jsme slavili úspěchy díky druhému místu Tomáše Křivdy a sedmému místu Dawida Stefańskeho. Výborně zaběhl i Michal Pátek v H21A (5. místo) a Kajo Sobczyński v H45C vyhrál.

Víkendovému zápolení předcházel ještě páteční noční závod, kterého se z našeho oddílu zúčastnila Štěpa Shánělová a Michal Korbel.