Jarní pohár

O víkendu 22.-24.března se pod taktovkou pořadatelů z OK 99 Hradec Králové odehrál 23.ročník Jarního poháru. V rovinatých hradeckých lesích se postupně běžel noční závod, štafety a klasika a to vše za hojné a úspěšné účasti našich závodníků.

Páteční noční zkrácená trať měla centrum u Biřičky, ovšem běhalo se i za silnicí na mapě Cesta myslivců. Startovalo sedmnáct členů oddílu a nejlépe se s tratí vypořádal Tom Křivda, když o více jak tři minuty vyhrál v mužské elitě. Další v této kategorii byl Martin Křivda 8. a Honza Sháněl 12.. V mladších veteránech doběhl Pavel Švadlena druhý, ve starších dorostenkách Štěpa Shánělová pátá a ve starších dorostencích Míša Švadlena osmý.

Cenrum závodů pro další dva dny se přesunulo do kempu u Stříbrného rybníku. V sobotu se za krásného jarního počasí odehrálo 1.kolo Českého poháru štafet a České ligy klubů. Za nás startovalo hned sedm štafet. Veteráni v H135 ve složení Pavel Švadlena, Kalikst Sobczyński a Karol Gmur zvítězili. V dorostencích skončilo trio Stanisław Kurzyp, Franciszek Łagoda a Míša Švadlena na krásném 4.místě. V mužské kategorii se podařil nevídaný výsledek, kdy 1.štafeta (Mikołaj Krawczyński, Láďa Semrád, Tom Křivda) doběhla sedmá a 2.štafeta (Martin Křivda, Dawid Stefański, Honza Sháněl) jedenáctá. V ženách se Katarzyna Ciesiółka, Jana Semrádová a Lenka Křivdová umístly 15..

Chladnější počasí nezabránilo běžeckému nadšení a nedělní klasiky se účastnilo 44 členů našeho oddílu. Tom Křivda doběhl v elitě druhý, v mladších vetránkách vyhrála Lenka Křivdová a v H65C byl Jirka Švadlena třetí. Sledovaná byla kategorie H21C, kde šlo mezi českými závodníky o nominaci na Středoevropský pohár dorostu. Mikołaj Krawczyński vyhrál, Stanisław Kurzyp obsadil 4.místo a Míša Švadlena svým 9.místem nominaci získal. Gratulujeme.

Jako každý začátek sezony dochází u mládežníků k přesunům v kategoriích, a tak Iva Barcalová, Verča Krummerová a Kačka Mimrová běhají v D14C, Ondra Vích v H12D a Standa Marhold s Martinem Viktorinem v mladším dorostu H16C. A protože kvůli nominaci běželi všichni dorostenci v 21C, náležitě si tratě užili.