Český pohár štafet a Sprint cup

Víkend 7. - 8. 9. byl ve znamení tří celostátních závodů v orientačním běhu. Dva štafetové Českého poháru štafet a sprintový, zařazený do Žebříčku A. Všechny výborně uspořádal oddíll z Rychnova nad Kněžnou. Sobotní i nedělní štafety měly centrum na louce u osady Hradisko nedaleko Pekla nad Zdobnicí, sprint se pak běžel v Rychnově n.K. Pořadatelům vyšlo i počasí a tak se po oba dny běhalo za slunečného počasí s teplotami příjemnými pro běh.
Sobotní závod byl současně mistrovstvím Východočeské oblasti. Náš oddíl se zúčastnil sobotních štafet a sprintu. Nejlepší výkon podala štafeta dorostenců (H18), která v oblastním mistrovství obsadila 2.místo a výborné 6. v ČPŠ. Nejmladší veteránky (D105) si doběhly pro 3.místo. Dobrým výkonem si pak štafeta mužů (H21) zajistila postup na mistrovství republiky.
Odpolední sprint v Rychnově se také vydařil, spokojenost byla jak s organizací tak i s tratěmi v centru města a zámeckém parku. V závodech ŽA se nikdo neprosadil do první desítky, ve veřejném závodě veteránů obsadil Martin Grundman 3. místo - H55.
Víkendové závody využila Východočeská oblast pro soustředění talentovaného žactva, do kterého se z našeho oddílu nominovali v ml.žácích Michal Švadlena a ve st.žactvu Jana Semrádová s Tomášem Křivdou, kteří štafetové závody absolvovali v týmech Vč oblasti a to úspěšně. Jana přispěla svým výkonem k 1. a 2. místu, Tomáš k 2. a 3. místu a ml.žák Michal k 5. místu ve starších žácích. Místo odpoledního sprintu mělo žactvo Vč oblasti tréninkový závod se zaměřením na rozběhové první úseky družstev, jako přípravu před blížícím se mistrovstvím republiky oblastních družstev. K tréninku se připojila také Hanácká oblast a technicky trénink zajistil úspěšně náš oddíl.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top