Štafetový víkend v Ještědské oblasti

O pořádání dvou štafetových závodů a sprintu se podělily oddíly ze severu čech - OOB TJ Turnov a Slavia LIberec orienteering.

Číst dál...

Jarní pohár

O víkendu 22.-24.března se pod taktovkou pořadatelů z OK 99 Hradec Králové odehrál 23.ročník Jarního poháru. V rovinatých hradeckých lesích se postupně běžel noční závod, štafety a klasika a to vše za hojné a úspěšné účasti našich závodníků.

Číst dál...

Brambora pro Choceň

"Věřím, že Choceň ještě neřekla poslední slovo" řekl v jednom z rozhovorů Tomáš a jeho slova se potvrdila. V sobotním závodě Českého poháru štafet se mužská choceňská štafeta prala o pozice nejvyšší. Nakonec "zbyla" na Choceňáky nepopulární bramborovová medaile, ale i tak je to výborný výsledek malého oddílu mezi štafetami z celé České republiky.

Číst dál...

Štafety a sprint u Jičína

V sobotu 16.9. jsme zase jednou jeli na štafetový víkend. Tentokrát k Miletínu, kde klub SHK pořádal štafety v dobře průběžném, podhorském terénu s hustou sítí cest, se skalkami a kameny.

Číst dál...

Celostátní závody v Jeseníkách

Náročný víkend prožili orientační běžci z celé České republiky, když v sobotu dopoledne absolvovali městský sprint a v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne je čekaly štafety v náročných horských terénech v severozápadní části Jeseníků. A to ještě někteří zvládli odběhnout v pátek odpoledne atletický test na 3000m.

Číst dál...

Štafety na Jihlavsku

V neděli po Mistrovství ČR v nočním OB pokračoval ve stejném terénu Český pohár štafet. Druhé kolo hostili orientační běžci z OK Jihlava, kteří připravili tratě v lese u obce Rantířov.

Číst dál...

Jarní pohár

O víkendu 17.-19.3. začaly závody v orientačním běhu naplno a bojovalo se na mnoha frontách. Pořádání trojzávodu se ujal hradecký klub OK 99 a na úvod se v pátek večer běžel noční závod na Michnovce v mírně zvlněném terénu s mnoha cestami. Naše závodníky nočák nelákal a soustředili se na další klání, jediným zástupcem byl Michal Korbel v H35C.

Číst dál...

Štafetový víkend se sprintem

Poslední body do Českého poháru štafet bylo možné získat o víkendu 17. a 18. září. Pořadatelství klasického štafetového víkendu proloženého sprintem se ujal brněnský oddíl SK Žabovřesky. Centrem obou štafetových závodů byla louka na jižním okraji obce Košíkov nedaleko Velké Bíteše. Závodním prostorem byly porostově rozmanité lesy s opravdu mírně zvlněným reliéfem, okořeněné vysokou travou a ostružiním na četných pasekách na východ a na západ od centra. Oba štafetové závody byly zpestřeny sršními roji nemilosrdně bránícími svá teritoria.

Číst dál...

Štafety a sprint u Brna

V Senticích, obci nedaleko Tišnova, sídle minipivovaru Kvasar, se závodilo o další body do Českého poháru štafet. Výkony některých závodníků byly ovlivněny odpoledním sprintem, který měl pro mnoho závodníků vyšší prioritu. Choceňská mužská štafeta A, ve složení Vojta, Ondra a Pavel doběhla po nevyrovnaných výkonech na 26. místě, béčko (Martin, Láďa a Michal) skončilo 40. Dorostenci s Janou na třetím úseku doběhli patnáctí, dorostenky s Pavlem S. na třetím úseku běžely mimo soutěž.

Číst dál...

Štafetové klání a sprint v Telči

Poměrně početná výprava z choceňského oddílu se účastnila trojkombinace závodů v orientačním běhu – dvou kol Českého poháru štafet v Řásné a odpoledního sprintu v Telči, zařazeného do celostátních soutěží.

Číst dál...

Štafety a sprint na Žatecku

Další dvě kola Českého poháru štafet a jedno kolo žebříčku A se konala poslední květnový víkend pod taktovkou pražské Kotlářky. Oba štafetové závody se konaly v terénu MČR na klasické trati z roku 2003, který je kombinací prudkých svahů s vrstevnicovými detaily a náhorních plošin. Pořadatelé zvolili i stejné centrum závodů - fotbalové hřiště v obci Kroučová.

Číst dál...

Choceňský úspěch u brněnského autodromu

První medaile v Českém poháru štafet pro choceňské dorostence.
Již několik let zpět se začali choceňští dorostenci pohybovat v jednotlivých kolech Českého poháru štafet v orientačním běhu mezi nejlepšími kluby, ale stále chyběl malý krůček k tomu, aby se dostali mezi první tři nejlepší. Až letos, a to hned v prvním dílu této celoroční soutěže, který se uskutečnil v neděli 19. dubna v okolí brněnského Masarykova okruhu, se zadařilo.

Číst dál...

Štafety, sprint, štafety

Uplynulý víkend byl na závody skutečně bohatý. V sobotu 24.května jsme jeli k Mikulči na 4.kolo Českého poháru štafet. Pořádající pardubický oddíl připravil tratě na mapě Černý potok (1:10000) v rovinatém terénu s hustou sítí cest a průseků, s neprostupnými hustníky a se spoustou bláta. To naštěstí celkem vyschlo alespoň na shromaždišti na louce.

Číst dál...

Jarní pohár a štafety

V sobotu 22.března se u Vysoké nad Labem konal poslední závod ZHL, Otevřené mistrovství PHK na dlouhé trati, zkrátka Jarní pohár. Hradecký oddíl OK 99 připravil tratě na mapě Borkovník (1:15000) v rovinatém terénu s cestami a různými porosty. Běželo se za krásného jarního slunečného počasí a z našeho oddílu se nejlépe umístili na 4.místě Tom Křivda v H21D a Pavel Švadlena v H35. Míša Švadlena byl pátý v H14, Verča Chaloupková šestá v D21D a Jirka Švadlena sedmý v H55.

Číst dál...

Český pohár štafet a Sprint cup

Víkend 7. - 8. 9. byl ve znamení tří celostátních závodů v orientačním běhu. Dva štafetové Českého poháru štafet a sprintový, zařazený do Žebříčku A. Všechny výborně uspořádal oddíll z Rychnova nad Kněžnou. Sobotní i nedělní štafety měly centrum na louce u osady Hradisko nedaleko Pekla nad Zdobnicí, sprint se pak běžel v Rychnově n.K. Pořadatelům vyšlo i počasí a tak se po oba dny běhalo za slunečného počasí s teplotami příjemnými pro běh.
Sobotní závod byl současně mistrovstvím Východočeské oblasti. Náš oddíl se zúčastnil sobotních štafet a sprintu.

Číst dál...

Štafety a sprint pod Pradědem

Poslední květnovou sobotu a neděli uspořádal v Jeseníkách Sportovní klub při Gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem tři celostátní závody – dva závody Českého poháru štafet a závod Sprint cupu. Na celý víkend hlásili meteorologové deštivé počasí, ale naštěstí příliš předpověď nevyšla a celé závody se nakonec dešti vyhnuly. Pořadatelé asi přecenili svoje možnosti, organizace závodu příliš neklapala, v sobotu byl problém s vyčítáním, start sprintu byl pro nepřipravenost pořadatelů posunut, před závody vládl na shromaždištích chaos a neinformovanost.

Číst dál...

Sprint a štafety u Benešova

O víkendu 15. a 16. září proběhly jižně od Prahy tři celostátní závody. Pořadatelé dvou pražských oddílů se vystřídali v pořádání sprintu i sobotních a nedělních štafet. Choceňští orientační běžci absolvovali sobotní dvojkombinaci – sprint i štafety. Tradiční sestavu účastníků většiny celostátních závodů doplňovala skupina žáků, která měla sobotní závody v rámci soustředění směřovaného k přípravě na jeden z vrcholů sezóny – Mistrovství ČR štafet a družstev.

Číst dál...

Český pohár štafet a Sprint cup na Moravě

Víkend 26. a 27. 5. patřil v orientačním běhu dvěma štafetovým závodům Českého poháru a závodu Sprint cupu (součást Žebříčku A).
Pořadatelé z Olomouce a Prostějova pro štafety připravili centrum na louce pod hradem Helfštýn, v kopcovitém terénu JV od hradu v lese různé průběžnosti s terénními detaily. Sprintový závod pak v Lipníku nad Bečvou v prostoru historické části města, sídliště bytových domů a parku u zámku.

Číst dál...

Druhý zářijový víkend byl ve znamení dvou štafetových závodů Českého poháru štafet a městského sprintu.
Sobotní dopolední štafety pořádala hradecká Slávia v Novopleském lese u Jaroměře v rovinatém rychlém terénu. Pěkné centrum závodu bylo u koupaliště a sportovního areálu ve Smržově. Pořadatelé vše zvládli bez problému a když vyšlo i teplé letní počasí tak to byl velmi dobrý závod. Odpoledne se všichni přesunuli do nedaleké Jaroměře k poslednímu závodu série Sprint cupu.

Číst dál...

Český pohár štafet v Újezdě u Chocně

Štafetový a sprintový víkend orientačního běhu byl v neděli 22.5. zakončen štafetami českého poháru a veřejným závodem žactva a veteránů. V našem skoro domácím prostředí závod uspořádala Lokomotiva Pardubice. Pěkné centrum závodu bylo v Újezdě u Chocně na louce v blízkosti bývalého písníku.