Rodinné štafety

V areálu krásného přírodního koupaliště v Dachovech u Hořic se odhrál letošní 22.ročník rodinných štafet. V neděli 19.října se z Chocně vypravilo pět tříčlenných štafet (kategorie OPEN) a několik dalších fanoušků. Tratě pro jednotlivé úseky měly parametry 1. úsek: 5.2 km/20 kontrol, 2. úsek: 2.4 km/10 kontrol, 3. úsek: 7.5 km/25 kontrol. Běhalo se v dobře průběžném kopcovitém terénu s občasnými pruhy pasek a hustníků. 1. a 3.úsek si užily scorelauf v prostoru lomu (4 kontroly), třetí úseky zavítaly i do svahu za říčkou Bystřicí mezi kameny, kde ovšem na mapě chyběly cesty. A jak jsme dopadli? Štafeta Křivdovi (Tom, Ivan a Martin) obsadila skvělé 2.místo, když Tom s Ivanem zajistili Martinovi dostatečný náskok. Tuhý boj svedli Švadlenovi a Semrádovi. Jana přiběhla těsně před Míšou, Jirka utekl Jitce o 5 minut a Láďa stáhnul na Pavla 4 minuty 20 vteřin. Láďův čas byl 4. nejlepší na 3.úseku v kategorii OPEN. V konečném pořadí to znamenalo pěkné 6. a 7.místo. Grundmanovi (Martin, Viki a Vojta) doběhli na 26.místě a Chaloupkovy (Lenka, Káťa a Verča) na 31.místě. Výborně běžela hlavně Káťa a děvčata získala cenu za 2.místo mezi dámskými štafetami.