Krajský přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 14. května se žáci a studenti našeho oddílu zúčastnili krajského kola Přeboru škol v orientačním běhu v Pardubicích. Za chladného počasí se běželo na mapě Studánka (1:7500) v rovinatém zarostlém lese blízko školy na Dubině, kde bylo i centrum. Pořadatelé postavili tratě orientačně jednodušší a hodně se obíhalo.
Za ZŠ Choceňského startovala v D9 (8.a 9.třídy) Káťa Chaloupková a umístila se osmá, Viki Grundman doběhl na pátém místě v H5 (4.a 5.třídy) a Matěj Slavík dvanáctý v téže kategorii. Zbylí účastníci reprezentovali vysokomýtské gymnázium. Kategorii D7 (6. a 7.třída) vyhrála Zuzka Jelínková, Štěpánka Shánělová byla pátá. V H7 si Míša Švadlena doběhl pro vítězství a opět škoda, že neměl ještě jednoho kluka do dvojice. V D9 Jana Semrádová také zvítězila, Mili Jeníčková skončila 20. V H9 byl David Stráník jedenáctý. V kategorii středních škol DS doběhla Verča Chaloupková druhá a Julie Košťálková čtvrtá. V HS obsadili chlapci tato místa: Vláďa Janeba 6., Láďa Semrád 8., Vlasta Novák 20. a Kuba Černý byl disk. V hodnocení škol se do pořadí v jednotlivých kategoriích počítají dva nejlepší kluci a dvě holky. V kategorii 6.- 9.třída obsadilo GVM skvělé 3.místo. V kategorii středních škol GVM vyhrálo o 2 body před Gymnáziem Dašická a postupuje do celostátního kola, které se koná 11.června v Turnově. Stránky tohoto závodu jsou zde.