Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2016

Studenti Gymnázia ve Vysokém Mýtě se ve středu 8.června zúčastnili závodu v orientačním běhu v Praze Bohnicích. Začátek tratí v neobvyklém měřítku 1:5000 vedl Čimickým údolím s různým porostem a skalkami. Přes farmu s koňmi se běžci dostali do rozlehlého parku Psychiatrické nemocnice v Bohnicích s členitým terénem, cestami a roztroušenými pavilony.

Skvěle zaběhl Láďa Semrád, když obsadil 3.místo v kategorii chlapců středních škol. V dívčí kategorii, kde patřily k nejmladším, běžely výborně Káťa Chaloupková a Jana Semrádová z 1.ročníku a s odstupem 5 vteřin skončily na 6. a 7.místě. Verča Chaloupková závod dokončila na 19.místě. V celkovém hodnocení středních škol získalo vysokomýtské gymnázium 6.místo a vybojovalo tak právo startu dvou škol z Pardubického kraje v celostátním finále pro příští školní rok.