Horský orientační běh

První víkend v listopadu se konalo ojedinělé Mistrovství České republiky v horském orientačním běhu, zkráceně HROB.Místo konání se během posledního roku měnilo, ale naše čtveřice se vydala do Krušných hor, do lyžařského střediska Klíny v nadmořské výšce kolem 800 metrů. Zmapováno bylo okolí Klínů až do 950 m. n. m.v měřítku 1:25 000, bez klasických orienťáckých detailů – les bílou, louky žluté a cesty, někdy dokonce průseky, sem tam nějaká vodoteč či rybníček.

Pořadatelé připravili na převýšení výživné tratě. Ondra a Michal se přihlásili do nejprestižnější kategorie HH (dva muži bez omezení) s parametry na první den 25.8 km/1728 m/24 k . Verča a Julie se rozhodly pro PO (příchozí orienťáci) se skoro poloviční tratí, ale i tady se bojovalo!První část sobotní trati byla koncipována jako scorelauf, což rozdělilo týmy hned v úvodu. Druhá polovina se jevila jako delší klasická trať. Spojovacím článkem byla kontrola č. 32 s občerstvovačkou.Oběma dvojicím se celkem dařilo, ale ani jedna se nevyvarovala chyb, jednou z nevýhod byla všudypřítomná mlha (viditelnost cca 20-50m). 5:16:34 a 5:01:59 byly naše časy v cíli (HH resp. PO).Tým s názvem Choceňáci doběhl se ztrátou 85 min na první a 24. místě, Hro(ch)šice skončily 29. (+132 min).Odpoledne jsme věnovali studené sprše (nebyli jsme tak rychlí…), rakvičkám se šlehačkou a odpočinku zakončeným prohlídkou Litvínova i s návštěvou místního zimního stadionu! :D

Ráno jsme byli dopraveni na start druhé části. Autobus nemohl být plnější.Začátek trativedl skrz poloskandinávský terén. Bahno, rybníčky, vydupané cestičky, tráva a reliéfové detaily. Na mapě to vypadalo rovinatě, ale na Michalových hodinkách bylo 400 m převýšení z celkových 1841 m (22 km, 19 kontrol) resp. 1052 m (12,4, 15k). Po občerstvovačce v obci Janov se začalo stoupat, klesat, stoupat a klesat a stoupat.Oba týmy se na své trati hecly a zlepšily si čas o tři čtvrtě hodiny. Jablko pro koně a voda z potoka pomohla Choceňákům, Hro (ch) šice si nesly batůžky. Závěrečné stoupání po sjezdovce bylo tečkou za HROBEM. V cíli panovala spokojenost, holky 15. místo a Michal a Ondra místo 19. V tělocvičně jsme dostali Marlenku a šampaňské (oslava 20let Rogainingu, ještě že jsme byli v lese tak dlouho!) a vydali se směr Choceň. Nikdo už nemusí vědět, že jsme měli ještě 4 rakvičky se šlehačkou, kterou ochutnala i Ondrova bota :D…