Rodinné štafety

Na neděli 21.října připravili Karel Haas a Jan Kaplan s dalšími členy pardubického oddílu jubilejní 20.ročník rodinných štafet. Centrum závodu bylo v areálu letního tábora TOS Svitavy v Budislavi a běželo se v rovinatém dobře průběžném lese s cestami a kameny. Ranní mlhu vystřídalo postupně sluníčko, a tak chladnější počasí nevadilo. Specialita pro 3.úseky spočívala jednak v části mapy, kde se barevné kousky střídaly s bílými jako šachovnice, a v nalezení dvou prémiových kontrol podle azimutových map.

Z našeho oddílu se závodu zúčastnilo 6 štafet. V kategorii MIX si výborně vedla štafeta Choceňáci 1 (Michal, Petra, Ondra), když doběhli na 2.místě pouze 2 minuty za vítězi. "Dvojka" (Jirka, Káťa, Honza) skončila se ztrátou půl hodiny na pěkném 5.místě. Čtyři štafety v kategorii OPEN dopadly různě. Štafeta Křivdovi-Švadlenovi 1 (Martin, Tom, Pavel) skončila na krásném 5.místě se ztrátou necelých 6 minut. Vzhledem k tomu, že po 2.úseku vedli, tak až tak spokojení nebyli. Semrádovi doběhli na místě třicátém, když Jana běžela dobře a Jitka s Láďou se nevyvarovali chyb. Z celkového počtu 40 štafet bylo 7 disk, bohužel i dvě naše (Chaloupkovi, Křivdovi-Švadlenovi 2). Skvěle zaběhla Verča, na 2.úseku byla třetí.