Přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 2. května se žáci a studenti našeho oddílu zúčastnili krajského kola Přeboru škol v orientačním běhu v Pardubicích. Za krásného slunečného počasí se běželo na mapě Studánka (1:7500) v rovinatém zarostlém lese blízko školy na Dubině, kde bylo centrum na školním hřišti. Po loňských zkušenostech, kdy mnoho dětí bloudilo, byli tratě orientačně jednodušší a hodně se obíhalo.
Za ZŠ Choceňského startovala Štěpánka Shánělová a kategorii D5 (4.a 5.třídy) vyhrála. Kategorie H5 se za ZŠ Svatopluka Čecha účastnili Míša Švadlena, který zvítězil s náskokem 8 minut, a Viki Grundman, byť teprve třeťák,doběhl na pěkném osmém místě. V D7 (6.a 7.třídy) se Káťa Chaloupková umístila šestá. Za gymnázium v Ústí nad Orlicí startovali Vašek Grundman v kategorii H7 a Pavel Hanuš v kategorii HS (střední škola). Pavel doběhl druhý a Vašek patnáctý. Nejpočetnější skupina reprezentovala vysokomýtské gymnázium. V kategorii D7 skončila Jana Semrádová třetí a Mili Jeníčková 22., ta běžela závod v OB poprvé. Tom Jelínek v H7 se umístil 16.. Největší úspěch jsme zaznamenali v kategorii D9 (8.a 9.třídy), kde Verča Chaloupková vyhrála a Julie Košťálková byla třetí. V H9 doběhl Láďa Semrád též třetí, Vláďa Janeba osmý, Vlasta Novák 15. a Kuba Černý 18.. Do pořadí v jednotlivých kategoriích za školy se počítají dva nejlepší kluci a dvě holky a v kategorii 8.a 9.tříd obsadilo GVM pěkné 2.místo. Honza Sháněl ještě přidal 5.místo v kategorii HS.