První závody v orientačním běhu sezony 2012

O víkendu začala za krásného slunečného počasí s teplotami ke dvaceti stupňům letošní sezóna závodů v orientačním běhu. V sobotu ve skalních terénech u hradu Kost to byl závod turnovských pořadatelů Jarní skály, kde náš oddíl zastupoval v kategorii mužů H21D pěkným desátým místem Bohumil Sýkora.
V Hradci Králové v okolí Stříbrného rybníka pořádal klub OK 99 tradiční Jarní pohár na dlouhých tratích, který byl současně i posledním závodem Zimní hradubické ligy. V neděli se ve stejném prostoru běžel 1.závod Českého poháru štafet. Tratě pro oba závody byly v rovinatém terénu s porostovými detaily, vodotečemi a potoky.
Naše účast byla letos slabší, protože končily jarní prázdniny a tak mnozí ještě využili poslední příležitosti si zalyžovat. V sobotním závodě se nejlépe umístil v kategorii mladších žáků H12 Michal Švadlena na 4.místě a v kategorii mužů H21D obsadil mladší dorostenec Vláďa Janeba 15.místo. V nedělních štafetách nás zastupovali dorostenci a v sestavě Martin Křivda, Honza Sháněl a Láďa Semrád si doběhli pro pěkné 12.místo a získali první body do hodnocení celoroční soutěže Českého poháru štafet.

Příští víkend už zahajuje také Východočeský pohár závodem ve Smržově.