ZHL na Kunětické hoře

Prvním letošním orientačním během a současně 4.závodem Zimní hradubické ligy byla v neděli krátká trať na Kunětické hoře. Pardubičtí pořadatelé za centrum závodu zvolili horní parkoviště. Pěkné tratě na mapě Kuňka 1:4000 využívaly svahy okolo hradu a byly fyzicky náročné, místy i díky kamenitému podkladu a zarostlému terénu. V sobotu večer před závodem to v Chocni vypadalo, že se poběží ve sněhu, ale mokrý sníh během noci zmizel a tak se běželo na leden v příznivém počasí se čtyřmi stupni nad nulou a chvílemi i dešťovými přeháňkami. Běhalo se na ražení kleštěmi do papírových průkazek a závod pořadatelé ztížili neoznačením kontrol číselnými kódy a tak pro dost účastníků závod skončil diskvalifikací. Většina se dala nachytat ve stejném místě na dvou kontrolách vzdálených 30 m od sebe.
Zaběhat si přijelo 173 závodníků a z toho i 10 z Chocně. Nejlépe se vedlo v hlavní kategorii mužů HE Michalovi Pátkovi - 8.místo, Martin Křivda skončil 13. a Ivan Křivda 17. V kategorii H doběhl Pavel Hanuš 16. a v nejkratší kategorii HK obsadil pěkné třetí místo ml.žák Michal Švadlena.
Dalším závodem ZHL bude Vinice kros v Pardubicích.