Přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 15. května se žáci a studenti našeho oddílu zúčastnili krajského kola Přeboru škol v orientačním běhu v Pardubicích. Za teplého slunečného počasí se běželo na mapě Studánka (1:7500) v rovinatém zarostlém lese blízko školy na Dubině. Ovšem tentokrát bylo centum na hřišti ve Spojile, tak bylo na start i z cíle dál. Pořadatelé postavili tratě orientačně jednodušší a hodně se obíhalo, navíc si po deštích závodníci užili dost bláta (nejvíce se s ním seznámil Viki Grundman).
Za ZŠ Choceňského startovala v D7 (6.a 7.třídy) Káťa Chaloupková a umístila se sedmá, Viki Grundman doběhl na šestém místě v H5 (4.a 5.třídy). Zbylí účastníci reprezentovali vysokomýtské gymnázium. Kategorii D7 s náskokem jeden a půl minuty vyhrála Jana Semrádová, Štěpánka Shánělová byla 12. a Mili Jeníčková 19. V H7 doběhl Míša Švadlena druhý a velká škoda, že neměl ještě jednoho kluka do dvojice. V D9 (8.a 9.třídy) skončila Verča Chaloupková třetí (ztráta na druhé místo 2 vteřiny) a Julie Košťálková čtvrtá. V H9 se David Stráník umístil 11. a Tom Jelínek 13.. V kategorii středních škol jsme v dívkách zástupce neměli a v HS se chlapci seřadili takto: Honza sháněl 3., Láďa Semrád 5., Vláďa Janeba 9., Kuba Černý 12. a Vlasta Novák 16. V hodnocení škol se do pořadí v jednotlivých kategoriích počítají dva nejlepší kluci a dvě holky. V kategorii 6.- 9.třída obsadilo GVM skvělé 2.místo pouze o jediný bod za vítězným Gymnáziem Dašická a unikl mu tak postup do celostátního kola.