Rodinné štafety 2011

Sezona závodů v orientačním běhu končí a jedním z posledních závodů jsou tradičně rodinné štafety, letos již devatenáctý ročník. Hlavní pořadatelé Karel Haas a Honza Kaplan se svými pomocníky z pardubického oddílu připravili závod opět jako loni ve vysočinském terénu s centrem závodu ve Svratce u hotelu stejného jména. Počasí i o tomto víkendu závodům přálo, sice bylo chladno, ale po větší část závodu slunečno. Les byl dobře průběžný, s kameny, vodotečemi a terénními tvary většinou ve svahu pod zámečkem Karlštejn. Mapa v měřítku 1:10000 byla pro třetí úseky upravena tak, že sedm postupů bylo s možností přímého postupu přes bílou část mapy nebo s dlouhým oběhnutím po ponechaném úzkém proužku mapy, většinou s cestou. Tradičně to byl také závod s pohodovou atmosférou a dobrou organizací a i letos účast pomohla i dobré věci. Polovina vybraného startovného putuje na konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Na start se postavilo 76 tříčlenných štafet ve třech kategoriích. Z choceňského oddílu se přihlásilo pět štafet. Tři v rodinných a dvě v kategorii MIX. V kategorii OPEN obsadila páté místo štafeta Křivdových, osmí skončili Švadlenovi ze 40 štafet, Grundmanovi závod nedokončili. V kategorii MIX to bylo pro štafetu Choceňáci A třetí místo a pro Choceňáky B čtvrté místo z 9 štafet.