Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2017

Ve středu 7.června pořádal klub SK Prostějov republikové finále v Čechách pod Kosířem, malé obci nedaleko Olomouce. Pěkné tratě na mapě Velký Kosíř 2017 vedly kopcovitým terénem se smíšeným a porostově pestrým lesem, v části byl svah s listnatým lesem, občas skalky, někde vysoká tráva. Ke konci se běželo v zámeckém parku, kde bylo i shromaždiště. Postavit tratě tak, aby se orienťáci nenudili a nováčci neztratili, je náročné, tentokráte se to staviteli Petru Hynkovi povedlo.

Starší studenti z Gymnázia ve Vysokém Mýtě se do celostátního finále probojovali počtvrté, když tentokráte došlo k naprosté obměně chlapecké části. Loni odmaturoval Láďa Semrád a letos postoupil na vyšší gymnázium Míša Švadlena. K němu se přidali tři spolužáci od děvčat, kteří ovšem doplatili na svoji nezkušenost. V každé kategorii bodují dva nejlepší, Míša byl 12. a Martin Vaněk přidal 3 body za 37.místo. Děvčata běžela skvěle. Jana Semrádová obsadila 3.místo, Verča Chaloupková byla 7., Káťa Chaloupková 8. (o 13 vteřin) a Štěpa Shánělová 13.. V součtu bodů skončilo GVM na výborném 4.místě, 2 body za třetím, a vylepšilo tím loňské 6.místo.
V Čechách pod Kosířem je muzeum s kočáry a pořadatelé toho využili. Vyhlašovanou šestici v každé kategorii přivezl ke stupňům vítězů kočár s koňmi, což si Jana užila. Příjemné teplé počasí a krásné prostředí přispěly k hezkým závodům.