Celostátní finále přeboru škol v orientačním běku 2015

Ve středu 10. 6. 2015 se vydalo družstvo vyššího gymnázia do Ostravy na závody v orientačním běhu. Závod se uskutečnil v Komenského sadech, které lemují levý břeh řeky Ostravice. V severní části parku, kde byl start i cíl, je dovolen volný pohyb psů, což budilo jisté obavy. Psi ovšem byli natolik vystrašeni nezvyklým ruchem a množstvím běžců, že nikam neběhali a nikoho neprohnali.
Z našeho družstva se s rovinatou tratí (v závěru s několika kopečky) nejlépe popasoval Láďa Semrád, který skončil na 4. místě. V téže kategorii doběhl Vláďa Janeba 18. se tříminutovou ztrátou na vítěze. Mezi děvčaty se Veronika Chaloupková umístila na 28. a Julie Košťálková na 30. místě. Tomáš Jelínek a Gabča Bečičková uzavřeli pole soutěžících. Tým gymnázia se umístil na 10. místě z celkových 16 týmů.