O-Sezóna 2018 je tady

Třetí březnovou nedělí začala nová o-sezóna 2018 tradičně na Kosti. Pořadatelé ze SOK TJ Turnov uspořádali první oficiální závod tohoto roku na nově zrevidované mapě Kost JIH v měřítku 1:15000. Byť počasí v předchozích dnech bylo doslova jarní, tak v sobotu se název závodu "JARNÍ SKÁLY" s jarním počasím moc neshodoval.

Teplota asi pět stupňů pod bodem mrazu a noční sněhová nadílka kolem 4 cm sněhu připomínala spíše zimní než jarní počasí. Orientační běžce však žádné extrémní podmínky nezaskočí, a tak se závodu i přesto zúčastnilo několik stovek závodníků. Tratě vedly v členitém terénu plného pískovcových skalek a údolíček. Dostatečně tedy prověřily závodníka jak po orientační, tak i fyzické stránce. Čerstvě napadaný sníh hrál do karet později startujícím závodníkům, kteří již měli vyšlapanou stopu ve sněhu.

Z choceňského oddílu se na start postavil Pavel Švadlena (H21B), který klasickou trať dlouhou 8,7km zvládl za 87:41 a doběhl si pro 27. místo a Martin Křivda (H21A) na trať dlouhou 10,7km, který v lese strávil 91 minut a umístil se na 19. místě.

Výsledky

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top