Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2018

Na letošní republikové finále jsme to měli blízko, neboť se konalo v Pardubicích pod taktovkou místního klubu OK Lokomotiva Pardubice. Ve středu 6.června jsme se díky těmto závodům podívali na dostihové závodiště.

Závodníci okusili v rovinatém terénu trávu i oranici, dostihové překážky i malý zarostlý lesík a doprovod měl krásný výhled z tribuny na celé to mravenčí hemžení. Tratě byly dost dlouhé, zpestřené několika motýlky (na uzlové kontrole byli běžci 4x), navíc slunce žhnulo, a tak byl závod hodně fyzicky náročný. Pořadatelé o motýlcích v pokynech nic nepsali, takže neznalí závodníci byli zmatení, proč, když běží stejnou kategorii, jdou každý jinam. Naštěstí se se vzniklou situací vypořádali dobře.

Starší studenti z Gymnázia ve Vysokém Mýtě se do celostátního finále probojovali již popáté. V každé kategorii bodují dva nejlepší a naši chlapci byli zrovna dva. Míša Švadlena doběhl na 11.místě a Vojta Slavík byl 35., když na poslední chvíli nahradil nemocného Martina Vaňka. V děvčatech skončila Jana Semrádová 5., Štěpa Shánělová 13., Káťa Chaloupková 20. , Klára Šimková 46. a Madla Víchová 58.. V součtu bodů skončilo GVM na 6.místě v pořadí středních škol.