Krajský přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 13.května jsme se po roce vydali do Pardubic na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Běhalo se na mapě Veská s centrem na hřišti ve Spojilu. Rovinatý a zarostlý terén s cestami známe z předchozích ročníků, takže taktika je jasná - obíhat. Orientačně jednodušší tratě potrápily hlavně naše nejmenší, ale díky slunečnému počasí a výborným výsledkům se akce velmi vydařila.
Většina účastníků reprezentovala vysokomýtské gymnázium. V kategorii D9 (8.a 9.třídy) zvítězila Jana Semrádová, Štěpánka Shánělová byla pátá, Mili Jeníčková 23. V H9 doběhl Míša Švadlena třetí a přestože nemá parťáka (do honocení škol se počítají nejlepší dva), tak v součtu D9 a H9 získali pohár za 1.místo v této kategorii. V kategorii středních škol DS doběhla Verča Chaloupková čtvrtá, Julie Košťálková 10. a Gabriela Bečičková 16. V HS Láďa Semrád vyhrál, Vláďa Janeba byl 6., Vlasta Novák 20., Kuba Černý 27. a Tom Jelínek 30.. V kategorii středních škol GVM skončilo druhé za Gymnáziem Ústí nad Orlicí a obě gymnázia postupují do celostátního kola, které se koná 10.června v Ostravě.
Za ZŠ Svatopluka Čecha startovala v D9 Káťa Chaloupková a doběhla druhá hned za Janou. V H7 (6.a 7.třída) byl Matěj Slavík osmý. Viki Grundman skončil ve stejné kategorii desátý, ovšem za gymnázium Ústí nad Orlicí. Za ZŠ Choceňského běžela čtyři nejmladší děvčata. V kategorii D5 (4.a 5.třída) se umístila takto: Terka Prudičová 7., Zuzka Skalická 9. a Verča Krummerová 10. V D7 byla Adélka Tomášová sedmá.