Rekordní 16.ročník Malé ceny velké verandy

V neděli pokračovala Zimní hradubická liga 2.kolem, a to 16.ročníkem lesního krosu Malá cena Velké Verandy, který již tradičně první prosincovou neděli pořádá náš oddíl. Letošní ročník byl rekordní nejen celkovou účastí, závod dokončilo 247 závodníků, ale i naší účastí v tomto závodě.

Závod absolvovalo 31 členů našeho oddílu a rekordní účast byla i při přípravě závodu.
Závod se vydařil, počasí po pěkném týdnu před závody trochu pozlobilo, bylo zataženo a chvílemi i drobně zapršelo, teplota také tradiční 2-3 stupně. Trať byla jako obvykle náročná, ale v dobrém stavu, což umožnilo překonat dva traťové rekordy (ženy nad 40 let a muži nad 50 let). Padaly i rekordy dle věku a rekordy osobní. Pro některé naopak jsou čtyři kopce na trati čím dál vyšší a delší....
Výsledky, statistiky, fotky a spoustu dalších informací najdete na stránkách závodu.

Něco ze zákulisí a příprav závodu: Příprava závodu, které v malé intenzitě začíná již na začátku léta, nabírá na obrátkách v posledním týdnu před závodem a hlavní část začíná v pátek navážením materiálu do centra závodu u Velké Verandy a pokračuje celou sobotu a vrcholí nedělním závodem a následným úklidem. Letošní přípravy byly i díky velké účasti pořadatelů klidné a vše bylo připraveno zase o něco rychleji než v letech minulých. A tak všem členům oddílu, kteří se zapojili do přípravy i účasti v závodě, patří velké poděkování.